2. - Италия
  3. Рома обърна Аталанта за едно полувреме и се изравни с Юве (ВИДЕО)

Рома обърна Аталанта за едно полувреме и се изравни с Юве (ВИДЕО)

"Вълците" взеха важна победа в Бергамо с едно наум за Москва

Рома направи пълен обрат още през първото полувреме за успеха с 2:1 като гост на Аталанта в първа среща от 12-ия кръг на Серия А. Така „вълците” временно се изравниха на върха с Ювентус (28 т) преди гостуването на шампионите на Лацио.

Мачът в Бергамо се разви по крайно любопитен начин и Рома се оказа изоставащ още в 57-ата секунда. Кристиян Раймонди надбяга Ашли Коул и върна от аутлинията за Макси Моралес, който  се разписа с помощта на напречната греда за 1:0.

В началните минути Рома не играеше добре и Де Санктис изби неуверено едно центриране, а Даниеле Басели разтресе напречната греда.

Пянич прати близо до целта, а Моралес рискуваше да получи червен картон като се вряза в краката на Де Роси, искайки топката да бъде извадена, за да се окаже помощ на Гомес и съдията го пожали със само жълт картон.

Рома изравни с прекрасно отиграване на Адем Ляич в средата на първото полувреме, когато сърбинът пое отляво, нагласи си и с нисък удар в далечния ъгъл матира Спортиело – 1:0.

Три минути преди почивката римляните обърнаха изцяло мача с перфектна контра. Наинголан комбинира с Ляич, който му върна и белгийският халф с нисък шут направи 2:1.

През втората част Рома сякаш пестеше сили за много важното гостуване на ЦСКА (М) в Шампионска лига през седмицата.

Василис Торосидис се контузи и в 49-ата минута своя дебют в Серия А направи 19-годишният краен бранител на Рома Микеле Сома.

Аталанта натискаше, но рядко създаваше положения. Една грешка на Де Роси обаче изведе Моралес на чиста позиция и аржентинецът пропусна от няколко метра.

До края Рома поспести усилия, но задържа крехкия аванс и се поздрави с трите точки.
Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1