2. - Италия
  3. Резервите на Юве се справиха с Интер на "Джузепе Меаца" (ВИДЕО)

Резервите на Юве се справиха с Интер на "Джузепе Меаца" (ВИДЕО)

"Бианконерите" отстъпиха с 1:2 пред шампиона на Италия

Шампионът на Италия Ювентус успя с резервите си да се наложи с 2:1 при гостуването си на Интер в 36-ия кръг в Серия А. Масимо Алегри реши да даде почивка на по-голямата част от титуляртите си заради предстоящия финал за Купата на Италия на 20 май срещу Лацио. Домакините поведоха с гол на Икарди (9`), а Юве изравни в края на първата част с гол от дузпа дело на Маркизио (42`). Победния гол за „бианконерите бе дело на Мората в 83-ата минута.

Още в самото начало на двубоя Мауро Икарди пробва рефлексите на Сторати, който успя да отклони мощния шут на аржентинеца. Интер контролираше играта в първите минути, а в 9-ата резултата бе открит след далечен шут на Брозович, който бе отклонен с гърди от Икард и топката попадна в мрежата на Ювентус.

Юве изпитваше затруднения в организирането на атаката си, а в 25-ата единствено добрата изява на Сторари спаси „бианконерите” от второ попадение след шут на Паласио.

Шансът бе на страната на гостите в 39-ата, когато Шакири нацели гредата, а при добавката на Брозович хърватинът бе в засада.

Няколко минути по-късно главният рефер отсъди дузпа в полза на Юве, която бе изпълнена точно от Маркизио.

Юве стартира по-добре след почивката и Мората на два пъти имаше възможност да отбележи, но първо би от малък ъгъл и не намери очертанията на вратата, а секунди по-късно засече неточно с глава центриране на Лихтщайнер.

Д`Амброзио нямаше късмет след феноменално воле, което прати топката на сантиметри от гредата, пред погледа на замръзналия Сторари.

В 83-ата минута гостите стигнаха до втори гол след неубедителна игра на защитата и вратаря на Интер. При балонно центриране в наказателното поле топката не бе изчистена добре и Мората със слаб удар успя някак си да изненада Ханданович, който не успя да улови топката и тя влезе в мрежата му за втори път, осигурявайки трите точки на шампиона на Италия.