2. - Италия
  3. Парма шокира Милан у дома и вгорчи вечерта на "росонерите"(ВИДЕО)

Парма шокира Милан у дома и вгорчи вечерта на "росонерите"(ВИДЕО)

Домакините спечелиха с 2:1

Парма изненада Милан и постигна важна победа с 2:1 в домакински мач от втория кръг на Серия А. Двубоят бе изпълнен с напрежение и обрати.

Още във втората минута на мача Парма поведе с ранен гол, отбелязан от Ман , който се възползва от асистенция на Валери. През първото полувреме домакините показаха отлична игра в защита и успяха да задържат преднината си, въпреки някои опити на Милан да възстанови равенството.

Второто полувреме започна по-добре за Милан, като в 59-та минута отборът успя да изравни резултата чрез гол на Кристиан Пулишич, асистиран от Рафаел Леао. Милан изглеждаше по-уверен след този гол и продължи да атакува, но Парма не се предаде.

В 77-та минута Парма отново излезе напред в резултата, благодарение на втория гол на Матия Канчелиери, който реализира след прецизно подаване от Алмквист. До края на мача Милан опита да натисне за ново изравняване, но не успя да пробие добре организираната защита на Парма.