2. - Италия
  3. ОБЗОР: Ювентус отново не впечатли, но взе нужното от Болоня (РЕПОРТАЖИ)

ОБЗОР: Ювентус отново не впечатли, но взе нужното от Болоня (РЕПОРТАЖИ)

Вижте всички резултати досега от 25-ия кръг в Серия А

Италианският шампион Ювентус стигна до много трудна победа с 1:0 срещу борещия се да не изпадне тим на Болоня.

Торинци гостуваха в този 25-ти кръг на "Ренато Дал'Ара" след тежката загуба с 0:2 от Атлетико (Мадрид) в първи мач от 1/8-финалите в Шампионската лига, като "бианконерите" отново не впечатлиха с добро представяне.

Първото полувреме в Болоня премина при по-добра игра на домакините, като опасни удари отправиха Сансоне, Сантандер и Халендер. До края на първата част възпитаниците на Синиша Михайлович имаха на сметката си цели седем изстрела по посока на Матиа Перин.

След подновяването на играта домакините продължиха да задържат повече топката, но се стигна до 67-та минута, когато Матюиди прати остро подаване в наказателното поле и защитата на Болоня не се намеси по най-добрия начин, като спря кълбото точно пред Дибала и аржентинецът се възползва перфектно от създалата се ситуация, за да отбележи победния гол.

До края на срещата Болоня се опита да се върне в мача, но опасни изстрели на Сансоне и Орсолин в продължението на мача бяха спасени от Перин, с което трите точки отидоха на сметката на "старата госпожа".

Така Юве вече има огромната преднина от 16 точки на върха, като преследвачът Наполи все още не е изиграл своята среща от кръга. Болоня пък остават да заемат първото място под чертата с 18 точки.