2. - Италия
  3. Милан обърна Сампдория (ВИДЕО)

Милан обърна Сампдория (ВИДЕО)

"Росонерите" се върнаха на победния път

Отборът на Милан победи много трудно Сампдория с 3:2 в мач от 10-ия кръг на Серия "А" на "Сан Сиро",  като прекъсна серията си от две поредни поражения. Нападателите Патрик Кутроне (17), Гонсало Игуаин (36) и Сусо (62) бяха точни за "росонерите", които първо поведоха в 17-ата минута, а в 30-ата минута вече губеха с 1:2 и бъдещето на Дженаро Гатузо изглеждаше далеч от любимия му Милан. Рикардо Сапонара (22) и Фабио Куалярела (30) дадоха преднината на гостите, които имаха най-добрата защита през тази компания с едва четири допуснати гола от 9 мача, но  играчите на "Ил Дяволо" бяха на косъм да вкарат само те толкова попадения, но гредата спаси "моряците" в 86-ата минута.
Успехът да изкачи "росонерите" на 7 място, но по равен брой точки с петия Фиорентина и шестия Сампдория. Освен това миланският гранд има мач по-малко, като в сряда приема Дженоа в отложената среща от първия кръг на сезона.

Домакините изпаднаха в мини криза, записвайки две поредни загуби, играейки слабо срещу Интер (0:1) и Бетис (1:2). Наставникът Дженаро Гатузо, който е на ръба от уволнение, промени схемата 4-3-3, която налага от пристигането си начело на "росонерите", сменяйки двама титуляри от поражението с "нерадзурите"". Специалистът заложи на 4-4-2, като Патрик Кутроне и Гонсало Игуаин водеха атаката на "червено-черните".

Освен младия нападател и Диего Лаксат започнаха от първата минута, като двамата заеха местата на Джакомо Бонавентура и Хакан Чалханоглу.

Джанлуиджи Донарума бе на вратата, а Давиде Калабрия, Матео Мусакио, Алесио Романьоли и Рикардо Родгирес бяха защитниците пред него. Сусо, Лукас Билия, Фарнк Кесие и Ласкат бяха четиримата халфове.

Гостите от Самп също излязоха в схема 4-4-2. Капитанът Фабио Куалярела и Грегоар Дефрел водеха атаката.

На вратата бе Емил Адудеро, а в защита започнаха Бартош Бережински, Лоренцо Тонели, Йоаким Андерсен и Никола Муру. Албин Екдал, Рикардо Сапонара, Денис Прает и Карол Линети бяха полузащитниците. Треньорът Марко Джампаоло също направи две промени от последната среща, когато "моряците" завършиха 0:0 със Сасуоло.  Едгар Барето и Гастон Рамирес бяха отстъпили местата си на Сапонара и Ленити.

Около 45 000 тифози, 2000 от тях на "моряците", пристигнаха в "Скалата на футбола", за да гледат осмата среща от този кръг в калчото.

Гатузо искаше играчите му да бъдат, като лъвове срещу Самп, а футболистите показаха, че стоят за своя треньор, започвайки много мотивирано срещата. В 17-ата минута Сусо центрира отлично, а Патрик Кутроне с глава вкара своето второ попадение през сезона в Серия "А". Нападателят беше точен срещу Рома (2:1), когато донесе първата победа на тима през тази кампания. Испанецът пък вече има седем асистенции от началото на сезона от девет мача, след като през сезон 2017/2018 година записа седем голови подавания в 35 мача.
Играчите на домакините бяха много мотивирани, като имаха инициативата, но изненадващо Самп изравни, пише "Спортал". Бившият играч на "росонерите" Рикардо Сапонера матира Донарума с плътен диагонален изстрел, който влезе в левия ъгъл на италианския национал. Това бе негов трети гол във вратата на миланистите, които пък записаха антирекорд. Отборът получи гол в 15-и пореден мач от Серия "А", нещо което не се бе случвало на гранда от декември 1946 година.

Мота доволен от Ювентус след издънката (ВИДЕО)

Направихме всичко, обяви старши треньорът след 1:1 у дома с Каляри

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1