2. - Италия
  3. „Летящите магаренца” се заинатиха пред Лацио и си тръгнаха с точка от Рим (видео)

В сблъсъка на дъното Бреша нанесе седмо поредно поражение на Бари

Отборът на Киево продължи да показва стабилна игра в италианската Серия „А”, след като не загуби в пети пореден мач и стигна до равенство 1:1 в гостуването си на Лацио от 24-ия кръг на надпреварата.

Гостите пристигнаха в Рим в ролята на аутсайдер и получиха гол в най-невралгичния момент – края на първото полувреме, но въпреки това показаха характер и успяха да не загубят двубоя.

Домакините започнаха силно срещата и упражниха териториален през първата част, но успяха да открият резултата едва в последната минута на полувремето чрез бразилския полузащитник Андерсон Ернанес.

Дошлият от Сао Пауло халф се разписа за пети път с екипа на „римските орли” точно преди почивката, но 20 минути след нея словенският бранител на Киево Бощян Сезар възстанови равенството и така донесе точката на своите.

Присъединилият се през лятото от френския Гренобъл защитник се разписа с глава след центриране от пряк свободен удар, а след ремито Киево събра актив от 31 точки и остана на 10-а позиция във временното класиране.

Лацио пък се намира на трето място преди края на останалите мачове от кръга.

В сблъсъка на опашкарите Бреша взе ценни три точки от домакинството си срещу Бари, след като нанесе седмо поредно поражение на новаците.

Попаденията за победителите бяха дело на Алесандро Диаманти, разписал се от дузпа в 17-ата минута и появилия се като резерва Андреа Карачиоло, оформил крайното 2:0 в самия край на двубоя.

След този успех Бреша вече има 22 точки в актива си и е само на една от спасителната зона, докато Бари остана бетониран на дъното с едва 14 точки от 24 мача.