2. - Италия
  3. Лацио временно излезе трети в Серия „А” (видео)

Лацио временно излезе трети в Серия „А” (видео)

„Римските орли” победиха с 2:0 гостуващия Фиорентина

Отборът на Лацио победи гостуващия Фиорентина с 2:0 в първи мач от 22-ия кръг на Серия „А”. И двата гола паднаха през второто полувреме и бяха дело на чешкия нападател Либор Козак. В 69-ата минута Козак се разписа от дузпа, а четири минути по-късно отново бе в прегръдките на своите съотборници, вкарвайки второто си попадение.

На „Стадио Олимпико” домакините имаха игрово превъзходство и създадоха повече голови ситуации от своя съперник. През първата част обаче голове нямаше. Флокари от тима на Лацио имаше отличен шанс в началните минути на срещата, но силният му удар бе блестящо отразен от Артур Боруц. „Виолетовите” отговориха с хубар далечен шут на Черчи в средата на първото полувреме, но стражът на домакините Муслера също показа класа и спаси.

През втората част тимът на Лацио бе по-настоятелен в атаките си и логино стигна до трите точки. В 69-ата минута Козак проби през центъра в наказателното поле на гостите и бе спънат от Пер Кролдруп. Съдията не се поколеба и посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият Козак и хладнокръвно отбеляза в долния десен ъгъл на вратата.

Само четири минути бяха нужни на чеха да отбележи второто си попадение в мача. Нападателят засече с глава центриране на Джузепе Скули отляво и сложи точка на спора в срещата.

Благодарение на спечелените точки тази вечер, тимът на Лацио се изкачи временно на трета позиция с 40 точки преди утрешното гостуване на Рома в Болоня. Фиорентина пък заема 12-о място с 25 точки.