2. - Италия
  3. Лацио полетя в дебюта на Маурицио Сари (ВИДЕО)

Лацио полетя в дебюта на Маурицио Сари (ВИДЕО)

"Орлите" отказаха Емполи за едно полувреме, Аталанта удари Торино в 93-ата минута

Лацио започна с победа сезона в Серия "А". Столичани спечелиха с 3:1 гостуването си на Емполи. "Орлите" допуснаха ранен гол, но бързо се съвзеха и още до почивката обърнаха мача с попадения на Сергей Милинкович-Савич, Мануел Ладзари и Чиро Имобиле. Дебют начело на тима направи Маурицио Сари.

Домакините откриха резултата в четвъртата минута с гол на Филипо Бандинели. Той получи пас от Байрами и не остави шансове на Хосе Рейна. Само две по-късно обаче равенството беше възстановено. Милинкович-Савич се разписа с глава, след като засече центриране от корнер.

Манкузо можеше отново да изведе Емполи напред, но след като преодоля Рейна, прати топката встрани от вратата. Бандинели пък уцели гредата в 24-ата минута. Осем след това  Милинкович-Савич изведе Мануел Ладзари, който хладнокръвно прати топката в долния ляв ъгъл на вратата. Третият гол за "орлите" падна в края на полувремето от дузпа. Нарушението беше на вратаря Гулиемо Викарио срещу Ачерби, а Имобиле нямаше проблем да опъне мрежата от бялата точка.

Веднага след почивката Емполи се опита да върне интригата, но не се възползва от няколко разбърквания пред Рейна. Резервата на Лацио Андре Андерсън пък направи голям пропуск, който можеше окончателно да убие интригата. Младокът открадна топката след грешка на Симоне Романьоли, но не нанесе добър завършващ удар. В самия край на мача най-опасният футболист на Емполи - Байрами, разтресе гредата с мощен шут от границата на наказателното поле.

По същото време Аталанта записа драматичен успех с 2:1 при визитата си на Торино. Луис Муриел дава аванс на гостите още в шестата минута, но Андреа Белоти изравни десет минути преди края. В третата минута на продължението резервата Роберто Пиколи спечели трите точки за тима от Бергамо.
Бобан към Милан: Продадоха най-добрия си италианец

Легендата даде любопитен пример за случващото се на "Сан Сиро"

Интер се измъкна с късмет в Монца (ВИДЕО)