2. - Италия
  3. Лацио и Милан завъртяха 1:1 в дербито на 4-ия кръг на Калчото (видео)

Лацио и Милан завъртяха 1:1 в дербито на 4-ия кръг на Калчото (видео)

Ибрахимович откри в 66-ата минута, Флокари оформи крайното 1:1 в 81-ата

Отборите на Лацио и Милан завършиха наравно 1:1 в дербито на 4-ия кръг на италианската Серия „А”. В срещата играна на „Стадио Олимпико” в Рим, Ибрахимович откри в 66-ата минута, а крайното 1:1 оформи Флокари в 81-ата.

Двубоят не започна особено атрактивно, но постепенно тимът на Милан успя да овладее контрола в центъра на терена и започна да търси по-често попадението. В 13-ата минута новото попълнение на „росонерите” Ибрахимович бе близо до целта, но топката излезе в аут, а в 18-ата удар отново на шведа бе спасен от Муслера.

След средата на полувремето домакините се окопитиха и на свой ред опитаха да притеснят Абиати, но стражът на Милан се справи блестящо с удари на Ернанеш и Роки. До края на първите 45 минути гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

Втората част започна с няколко пропуска на „орлите” преди да се стигне до 66-ата минута, когато те бяха наказани от Златан Ибрахимович. Тогава шведът бе изведен зад гърба на отбраната от Зеедорф и с левия крак хладнокръвно изведе своите напред – 1:0.

След попадението играта се накъса, а тимът на Лацио бе този, който търсеше повече гола. Така се стигна до 81-ата минута, когато Ернанеш центрира добре, а Флокари засече с левия крак, оформяйки и крайно 1:1.

След това равенство отборът на Лацио се намира на 5-о място във временното класиране с актив от 7 точки. Гостите от Милан пък са 9-и с 5 спечелени точки.

Лацио – Милан 1:1

0:1 Ибрахимович 66’
1:1 Флокари 81

Състави:

Лацио: Муслера, Каванда (Лихщайнер 88’), Биава, Диас, Раду, Броки, Ледесма, Маури (Сарате 79’), Фоджа (Роки 74’), Ернанеш, Флокари

Милан: Абиати, Неста, Силва, Дзамброта, Гатузо (Фламини 70’), Пирло, Абате (Антонини 83’), Зеедорф, Боатенг, Роналдиньо, Ибрахимович

Стадион: „Олимпико”