2. - Италия
  3. Интер с трета поредна победа в Шампионската лига след 2:1 над Лил (видео)

Интер с трета поредна победа в Шампионската лига след 2:1 над Лил (видео)

Трабзонспор и ЦСКА пък отегчиха с 0:0

Отборът на Интер може и да се представя много слабо в Серия „А”, но в Шампионската лига „нерадзурите” постигнаха трета поредна победа, след като тази вечер се наложиха с 2:1 над тима на Лил. Срещата се игра на стадион „Сан Сиро” и бе от програмата на група „В” на надпреварата.

Мачът започна с много силен натиск на домакините и страхотен възможност за Милито още във 2-та минута, когато ударът му срещна гредата на Ландрьо. 6 по-късно пък, стражът на французите трябваше да се намесва след изстрел на Сарате.

Последваха две хубави възможности за „песовете”, но при първата удар на Йелен бе блокиран от играч на Интер, а при втората Педрети стреля неточно извън пределите на наказателното поле.

Така дойде 18-ата минута, когато Снайдер центрира от корнер в пеналта на Лил, където Самуел се извиси над всички и с глава даде преднина на „нерадзурите”.

След попадението гостите имаха няколко добри възможности за изравняване на резултата, но пропуски направиха Азар, Йелен и Соу. В края на полувремето Сарате отправи нов опасен удар, но и този път Ландрьо бе на висота.

Втората част започна с няколко хубави атаки на двата тима, които обаче не доведоха до попадение. Три пропуска направи Милито, а за гостите изтърваха Розенал, Соу, Азар и Дебюши.

Стигна се до 65-ата минута, когато нападателят на Интер се реабилитира за изпуснатите възможности, след като засече центриране на Хавиер Санети, удвоявайки преднината на своите.

След попадението играта се накъса и в 83-ата минута французите съумяха да стигнат до почетно попадение, дело на Де Мело, след страхотна грешка в италианската отбрана.

В даденото от рефера продължение Станкович можеше да направи 3:1, ала шутът му бе спасен от стража на гостите. Резултатът обаче остана непроменен и така Интер спечели домакинството си на Лил с 2:1 и е на крачка от класиране за елиминациите в надпреварата.

В другия мач от тази група „В” на надпреварата, отборите на Трабзонспор и ЦСКА (Москва) извъртяха скучно 0:0 на стадион „Хюсеин Авни Акер”.