2. - Италия
  3. Интер с мъчен обрат над последния

Интер с мъчен обрат над последния

"Сан Сиро" не беше очарован от играта на "нерадзурите"

Отборът на Интер постигна обрат като домакин на Чезена в мач от 35 кръг на италианската Серия "А". Домакините от Милано надделяха с 2:1, след като изоставаха с 0:1. Чекарели даде преднина на гостите в 57-та минута, но секунди по-късно Вон Берген си вкара автогол, за да изравни за 1:1. Крайното 2:1 оформи Мауро Зарате около 20 минути преди последния съдийски сигнал.

Още в 21-та минута на срещата Майкон и Пацини останаха зад гърба на противниковата отбрана и никой не можа да повярва, но гол не последва. В следващите минути домакините определено не демонстрираха големия си потенциал и почивката дойде при нулево равенство.

За безрезултатната игра на миланци принос имаха и страхотните изяви на стража на гостите Антониоли, който не позволяваше на Снайдер и Пацини да го преодолеят. В 53-та минута Винченцо Якуинта от Чезена остана сам срещу стража на Интер Кастелаци и нацели гредата. Якуинта бе може би най-активният от съперника на интеристите, като бе подпомаган и от Марио Сантана.

В 57-та минута Лука Чекарели откри за гостите, въпреки сериозния натиск на Снайдер и компания. Определено съставът на Страмачони се оголи отзад и позволи на Чезена да нанесе своя удар.

Секунди по-късно дойде и изравнителното попадение. Оби центрира и Стив вон Берген си отбеляза гол, за да даде надежда на играчите в синьо-черни екипи.

В 72-та минута Фреди Гуарин асистира на резервата Мауро Сарате, който вкара, за да даде предимство на своя тим. До края гостите сякаш бяха съкрушени от обрата и не успяха да стигнат до нов гол. След успеха Интер е на 5-та позиция с 55 точки, докато Чезена е на дъното на таблицата с актив от 22т.