2. - Италия
  3. Интер с лека победа над Лече (видео)

Интер с лека победа над Лече (видео)

"Нерадзурите" не си дадоха много зор и спечелиха само с 1:0

Отборът на Интер постигна минимална победа с 1:0 над гостите от Лече в мач от 30 кръг на италианската Серия "А". Домакините не се напънаха много на своя "Джузепе Меаца" и се задоволиха с трите точки, донесени от голмайстора Джампаоло Пацини в 52-та минута.

Двубоят започна по-активно за домакините, както всички очакваха. Още в 5-та минута Уесли Снайдер отправи удар към вратата на Лече, но топката прелетя в аут. Секунди по-късно и Джампаоло Пацини опита да застраши стража на гостите Росати, но без успех.

Темпото на двубоя беше ниско и играта се развиваше повече в центъра на игрището. Все пак „нерадзурите” наложиха своя стил и в 20-та минута Снайдер отправи още един неточен шут към вратата на гостите.

Чак половин час след началото на двубоя Лече показа, че има нападение и в 36-та минута Даниеле Корвиа стреля към вратата на Жулио Сезар. Топката, изстреляна от Корвиа срещна тялото на бранител в „синьо – черно” и опасността, ако може да се нарече така, отмина.

До края на първата част Горан Пандев и Снайдер продължиха да тормозят съперниците си, но до гол не се стигна и двата отбора се прибраха да почиват при резултат 0:0.

В самото начало на второто полувреме – 52-та минута, домакините поведоха. Автор на гола бе Джампаоло Пацини след подаване на Горан Пандев. Три минути по-късно Давиде Бривио опита да изравни, но ударът му бе твърде неточен.

В 80-та минута Майкон бе близо до удвояване на резултата, но Росати се намеси умело и спаси. В 84-та минута полузащитникът на гостите Бертолачи отчаяно стреля от средна дистанция, но неточно. До края на срещата двата тима просто доизиграха оставащите минути и Интер се поздрави с минимална победа.

С успеха миланци събират 60 точки и са само на 2 от лидера в Калчото - вечния и градски съперник Милан. Лече продължава да се подвизава на 18-та позиция в класирането с актив от 28 т.

Интер - Лече 1:0

1:0 Пацини 52'

Състави:

Интер: Сезар, Камбиасо, Киву, Ето'о (Станкович 90'), Лусио, Майкон, Мота, Пандев (Коутиньо 72'), Пацини, Снайдер (Кхарджа 84'), Санети

Лече: Росати, Бертолачи, Бривио (Пиати 90'), Корвиа, Фабиано, Ферарио, Джиакомадзи (Йеда 83'), Месба, Оливера, Томович (Донати 90'), Вивес

Жълти картони: Лусио, Джиакомадзи, Росати, Мота, Киву, Томович

Стадион: "Джузепе Меаца", Милано
Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)