2. - Италия
  3. Интер отстрани Трапани и ще играе на 1/8-финалите за купата

Интер отстрани Трапани и ще играе на 1/8-финалите за купата

Вижте резултатите от играните до момента 1/16-финали на турнира за Купата на Италия

Интер се класира за осминафиналите на турнира за Купата на Италия, след като в среща от 1/16-финалната фаза победи с 3:2 като домакин втородивизионния Трапани. Двубоят се игра на стадион „Джузепе Меаца“ в Милано.

Домакините излязоха с гол напред още в 4-ата минута, а автор на първото попадение за Интер бе Фреди Гуарин. Ишак Белфодил покачи на 2:0 в 40-ата минута, а в края на първото полувреме Сафир Тайдер отбеляза трети гол за „нерадзурите“.

Трапани върна едно попадение в 54-ата минута, а точен за 1:3 бе Кристиан Качета. В 90-ата минута гостите достигнаха и до втори гол, който бе дело на Джузепе Мадониа. Нови попадения до края не паднаха и така Интер спечели с 3:2.

В следващия кръг на надпреварата тимът на Валтер Мадзари ще срещне Удинезе.

Всички резултати от играните досега 1/16-финали на турнира за Купата на Италия:

Специя – Пескара 3:0

Авелино – Фрозиноне 2:1

Болоня – Сиена 1:1 (1:2 след продължения)

Парма – Варезе 4:1

Киево – Реджина 4:1

Аталанта – Сасуоло 2:0

Интер – Трапани 3:2

Утре:

Сампдория – Верона

*В удебелено са подчертани отборите, които се класират за осминафиналите на турнира за Купата на Италия.