2. - Италия
  3. Фиорентина издрапа до точката на "Олимпико" - 1:1 срещу Лацио

Фиорентина издрапа до точката на "Олимпико" - 1:1 срещу Лацио

Треньорът на "орлите" Еди Рея бе изгонен в края на мача

Лацио пропусна шанса да се отдалечи от опасната зона, след като не успя да победи у дома Фиорентина и срещата завърши наравно 1:1. Двубоят от 26-ия кръг на Серия "А", който се игра на стадион "Олимпико", бе много здрав, а и двата отбора направиха всичко по силите си, за да си тръгнат с трите точки. Домакините поведоха още в началото на полувремето след хубав гол на Сивиля, но след това "орлите" изпуснаха няколко изгодни положения, за да затвърдят преднината си. Развръзката в мача дойде в добавеното от рефера време на мача, когато влезлият като резерва Кейрисон изравни.

Още в 1-ата минута на мача Матусалем можеше да открие резултата, но ударът му от 10-иа метра бе отразен от стража на гостите. Все пак играчите на Лацио стигнаха до гол в 7-ата минута, след като Ледесма центрира от корнер, Сивиля чукна топката с крак, която се удари в левия страничен стълб и се оплете в мрежата зад Фрей. Постепенно „виолетовите” се отърсиха от шока след попадението на домакините и започнаха по-сериозно да поглеждат към вратата на „орлите”.

В 25-ата минута Ляйч намери Маркиони в полето на Лацион, но ударът на последния бе спасен от Берни. Девет минути след това Донадел стреля силно от границата на полето, а ударът му мина на сантиметри покрай левия страничен стълб. В края на полувремето Флокари намери непокрития Маури, който стреля от точката за изпълнение на наказателни удари, но Фрей с уникален рефлекс успя да предотврати втори гол в неговата врата.

В началото на второто полувреме Броки стреля от 23 метра, но коженото кълбо профуча покрай вратата на гостите. В 58-ата минута Донадел стреля от около 25 метра, но топката мина над вратата на домакините. Шест минути по-късно „виолетовите” бяха много близо до изравнителното попадение. След центриране от корнер, Де Силвестри стреля с глава от границата на малкия пеналт, но Берни съумя да избие удара му от голлинията.

В 70-ата минута черногорецът Стеван Йоветич стреля много опасно от 20-ина метра и само страхотната намеса на Берни запази резултата непроменен. Седем минути по-късно Кроулдруп засече центриране от корнер, но ударът му мина на сантиметри над напречната греда. Постепнно играчите на Чезаре Прандели натикаха своя съперник в неговата половина и сътвориха истинска обсада пред вратата на "орлите".

Три минути преди края на мача старши треньорът на Лацио Еди Рея бе изгонен от главния рефер. Драмата на стадион „Олимпико” обаче настъпи в добавеното време на мача. В 92-ата минута топката бе центрирана в полето на Лацио, Йоветич чукна към Кейрисон, който от 6-7 метра простреля Берни. В последните секунди и пред двата отбора се откриха добри възможности да се поздравят с трите точки, но Фрей и Берни се отличиха с много добри намеси.

След това равенство Лацио остава на незавидното 17-о място с актив от 26 точки, докато Фиорентина е на 10-ата позиция с 35 пункта.