2. - Испания
  3. Виляреал и Хетафе ще решат 6-ото място в последния кръг

Виляреал и Хетафе ще решат 6-ото място в последния кръг

В предпоследния 37-и кръг на шампионата и двата тима стигнаха до победата

Виляреал и Хетафе продължават битката си за 6-ото място в крайното класиране на испанската Примера дивисион, даващо право за участие в Лига Европа през следващия сезон.

В предпоследния 37-и кръг на шампионата и двата тима стигнаха до победата, вече имат по 55 точки и само головата разлика поставя тимът от мадридското предградие на 6-а позиция в подреждането.

Виляреал победи Валенсия с 2:0 след попадения на Роси и Йоренте. Домакините завършиха мача с 9 човека след червени картони на Йоренте (74’) и Капдевила (90’).

Срещата започна по отличен начин за домакините от Виляреал. „Ел Мадригал” избухна в аплодисменти още в 11-ата минута. Кани центрира топката отдясно по земя, Йоренте пропусна умишлено тя да мине до него и за непокрития Роси не остана друго освен да я насочи с левия си крак във вратата на Валенсия – 1:0.

”Жълтата подводница” продължи да натиска и 8 минути по-късно удвои преднината си. Десният краен бранител в селекцията на Хуан Карлос Гаридо Фернандес - Анхел Лопес, отправи коженото кълбо към Йоренте, който с глава направи безпомощен Моя.

Унaй Емери заложи на голяма част от резервните си футболисти в този мач, тъй като Валенсия няма как да бъде изместена от 3-ото място в крайното класиране. Жигич, Банега, Хоакин и компания обаче не стигаха до добри голови положения пред Лопес.

В 72-ата минута Йоренте си изкара жълт картон за нарушение срещу Алба, а само секунди по-късно видя и червения цвят в ръцете на рефера Клос Гомес за оспорване на неговото решение. В 90-ата минута Виляреал остана с 9 човека на терена, след като и Капдевила бе пратен под душовете. До края обаче нищо не се промени.

Хетафе пък победи с 2:1 Малага на „Колизеум Алфонсо Перес”.

Гостите от Малага можеха да открият резултата в 10-ата минута, но ударът на Бенашур срещна гредата. 12 минути по-късно Гавилан намери отлично Солдадо в наказателното поле и нападателят прати топката в мрежата на Муна. До края на първата част резултатът остана непроменен.

В 56-ата минута Педро Леон направи страхотна солова акция, която завърши с втори гол в полза на Хетафе. Малага стигна до почетен гол едва в добавеното време на срещата, когато точен бе Фернандо.

Загубата поставя Малага в много тежко положение. Отборът вече се намира в зоната на изпадащите с 36 точки, колкото имат и Сантандер, Тенерифе и Валядолид. Херес пък е на последната 20-а позиция с 33.