2. - Испания
  3. Валенсия с нова издънка - 1:1 у дома с Рекре

Валенсия с нова издънка - 1:1 у дома с Рекре

Отборът на Валенсия продължава с неубедителното си представяне напоследък. Този път "прилепите" не успяха да победят тима на Рекреативо у дома и завършиха наравно 1:1. Валенсия дори можеше да загуби мача, но късен гол на Пабло.

Отборът на Валенсия продължава с неубедителното си представяне напоследък. Този път "прилепите" не успяха да победят тима на Рекреативо у дома и завършиха наравно 1:1 в среща от 27-ия кръг на испанската Примера дивисион. Валенсия дори можеше да загуби мача, но късен гол на Пабло.

Първото полувреме завърши при нулево равенство, а в началото на втората част Рекреативо успя да поведе в резултата. В 53-ата минута Камуняс се възползва от неразбирателство в отбраната на домакините и на шпагат бутна топката в мрежата. В 73-ата минута задачата на Валенсия стана още по-сложна, след като Карлос Марчена получи втори жълт картон и бе отстранен от игра. Все пак "прилепите" стигнаха до точката с гол на Пабло, който направи страхотен пробив по дясното крило и отблизо прехвърли стража на гостите, с което оформи крайния резултат - 1:1.

Така с това равенство Валенсия остана на 8-о място с актив от 40 точки, докато Рекре вече е 13-и с актив от 30 точки.