2. - Испания
  3. Валенсия с мисъл за Шампионската лига след пета поредна победа в Испания

Валенсия с мисъл за Шампионската лига след пета поредна победа в Испания

Валенсия постигна 5-ата си поредна победа в испанската лига BBVA. Възпитаниците на Унай Емери записаха успех при гостуването си на Бетис в Севиля с 2:1. Двубоят от 32-ия кръг на шампионата се игра на „Естадио Мануел Руис де Лопера” пред 50 000 зрители.

Валенсия постигна 5-ата си поредна победа в испанската лига BBVA. Възпитаниците на Унай Емери записаха успех при гостуването си на Бетис в Севиля с 2:1. Двубоят от 32-ия кръг на шампионата се игра на „Естадио Мануел Руис де Лопера” пред 50 000 зрители.

В герой за „прилепите” за пореден път се превърна голмайсторът на Евро 2008 Давид Вия, който реализира две попадения, а Рикардо Оливейра в самия край оформи крайния резултат.

Първото полувреме бе доста скучно, като двата тима не създадоха нито едно голово положение пред двете врати. С неточни удари се отличиха Вия за гостите и Оливейра за домакините.

Второто полувреме бе много по-интересно за наблюдаване. Тимът на Валенсия пое инициативата и в 66-ата минута излезе напред в резултата. Хуан Мата проби по лявото крило, центрира остро по земя и Вия с пета преодоля Рикардо за 1:0. Последва удар на Мата в гредата, преди в 79-ата минута Вия да се възползва от отличен пас на Еду и на празна врата да отбележи за 2:0. Домакините имаха сили само за почетно попадение, като три минути преди края на редовното време Оливейра бе изведен на добра позиция и прониза Санчес.

След тази среща Валенсия е твърдо на 4-ата позиция в подреждането с 55 точки, само на две зад третия Севиля. Бетис са 10-и с актив от 37 точки.