2. - Испания
  3. Севиля попари Дортмунд насред Германия – 1:0 (видео)

Севиля попари Дортмунд насред Германия – 1:0 (видео)

В другия мач от тази група „J” съставът на Пари Сен Жермен победи с 2:0 отбора на Карпати (Лвов) и оглави еднолично временното класиране с 6 точки

Отборът на Севиля постигна изключително ценна победа от група „J” на турнира Лига Европа, след като надделя с минималното 1:0 над тима на Борусия (Дортмунд). Срещата се игра на „Сигнал Идуна Парк”, а домакините играха с човек по-малко цяло второ полувреме, след като Шмелцер получи втори жълт картон в 49-ата минута.

Тимът на Борусия обаче определено трябва да съжалява за изпуснатата победа, тъй като отправи 7 точни удара във вратата на гостите, към които трябва да се прибави и една греда в 70-ата минута на Кагава. Единственото попадение в мача пък бе дело на Чигарини в 45-ата минута, когато той добави една топка, центрирана от Гуаранте.

След тази победа тимът на Севиля се изравни по точки с Борусия и в момента двата тима делят 2-ото място с актив от по 3 точки.

В другия мач от тази група „J” съставът на Пари Сен Жермен победи с 2:0 отбора на Карпати (Лвов) и оглави еднолично временното класиране с 6 точки. Срещата се игра на стадион „Парк Де Пренс” в Париж. Жале откри резултата в 4-та минута, а крайното 2:0 оформи Нене в 20-ата минута.