2. - Испания
  3. Съперник на Левски стъпи накриво на старта в Примера

Съперник на Левски стъпи накриво на старта в Примера

Испанският елитен Виляреал, който е един от съперниците на българския шампион Левски в група G на турнира Лига Европа, започна новия сезон в испанската лига BBVA с равенство 1:1 при гостуването си на Осасуна в Памплона. „Жълтата подводница” успя да поведе в резултата, но допусна бързо изравняване.

Националът на Испания Санти Касорла даде аванс на гостите от Виляреал още в 32-ата минута с гол красавец. Санти стреля отлично с левия крак от границата на наказателното поле и прати топката в долния ляв ъгъл. Само 5 минути след това обаче опитният Валтер Пандиани – Пушката възстанови равенството. Бившият стрелец на Ла Коруня получи топката от Аранда в наказателното поле и с хубав удар препарира Диего Лопес за крайното 1:1.

Така двата отбора поделиха точките на старта на сезон 2009/10 в Примера. В щаба на Виляреал едва ли обаче са доволни от това равенство, тъй като „жълтата подводница” винаги си поставя високи цели и се бори за местата в топ 4.