Реал Сосиедад спря пропадането с успех над Лас Палмас (ВИДЕО)

Баският тим спечели с 2:0

Реал Сосиедад спря пропадането във важен момент от сезона и спечели с 2:0 домакинството си на Лас Палмас от 34-ия кръг на Ла Лига. По този начин баските се утвърдиха на шесто място в класирането и гледат към участие в Лига Европа през следващия сезон.

Реал Сосиедад поведе в резултата в 33-ата минута, след като Алекс Суарес си отбеляза автогол.

В добавеното време на първата част Шералдо Бекер с много хубав удар вкара топката за втори път във вратата на Алваро Вайес.

В 50-ата минута Робин Льо Норман се извиси над всички в наказателното поле на Лас Палмас и стреля с глава, но топката се спря в напречната греда. След това най-съобразителен бе Йон Пачеко, който при добавката вкара в мрежата на Вайес. Ситуацията бе разгледана от ВАР, който не зачете попадението заради засада на Пачеко.

С тази победа Реал Сосиедад е шести с 54 точки, а Лас Палмас е четиринадесети с 37 точки.

В следващия кръг Реал Сосиедад гостува на Барселона, а Лас Палмас има визита на Майорка.