2. - Испания
  3. Дел Боске: Наполовина съм доволен

Дел Боске: Наполовина съм доволен

Селекционерът на Испания предпочете да остане позитивен след трудната победа на "Ла Фурия" над Саудитска Арабия

Селекционерът на Испания Висенте Дел Боске не бе много притеснен след трудната победа на „Ла Фурия” с 3:2 над Саудитска Арабия във вчерашната контрола преди Световното първенство. Иберийците стигнаха в Инсбрук до успеха чак в 91-ата минута с попадение на Фернандо Йоренте. Освен това испанците изоставаха в началото на проверката след лошия старт, но Де Боске не бе прекалено развълнуван и предпочете да остане позитивен.

„Понякога нещата не стават така, както ги плануваме, но трябва да останем оптимисти”, заяви селекционерът пред вестник „Марка” след двубоя.

„Бяхме немарливи в началото, защото преминаха 15 дена без да се играе, но няма нищо. Наполовина съм доволен. Подготовката ни се забави, защото сезонът в лигата завърши късно. Това, което можем да направим сега, е да продължим да работим, стъпка по стъпка”, добави той.

Офанзивният халф Андрес Иниеста се завърна след двумесечно отсъствие. Той започна като титуляр и подаде за първия гол, реализиран от Давид Вия, и бе заменен в 60-ата минута. "Ние трябва да сме щастливи от завръщането на Иниеста, който не бе играл два месеца, така че усещането е прекрасно", изтъкна Дел Боске.

Испания играе с Южна Корея в сряда преди да завърши подготовката си Мондиала с контрола срещу Полша следващата събота.

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Педри трябва да идва при мен, за да играе, шегува се германецът

Реал (Мадрид) се озори с Реал Сосиедад, но стигна до успеха след две дузпи (ВИДЕО)