Попето: На мен дузпите винаги са ми тежали (ВИДЕО)

Капитанът на Ботев говори за най-тежките си моменти

Капитанът на Ботев (Пловдив) Ивелин Попов се върна към престоя си в Левски.

Той говори за пропусната дузпа в последната минута на дербито с ЦСКА, заради което и двубоят завърши 0:0.

„Най-тежкият момент е дузпата. Контузията и след това дузпата“, каза Попето в подкаста „Код Спорт“.

"Моите дузпи е много лесно човек да ги разгадае. Те са с шут – или с Малта над вратата, или в средата на вратата. Такива съм изпускал много. Умишлено в 90-ата минута да изпусна дузпа срещу ЦСКА… Дето като юноша съм ходил на мачове, гонил топките, в стаята си съм имал плакати на Левски. Да изпусна дузпа срещу ЦСКА в 90-ата минута… Мачът нищо не решаваше, но за себе си. Помня този мач като ден днешен. На мен дузпите винаги са ми тежали. Много зле ми повлия пропускът. Ще ви дам пример. На другия ден, дъщеря ми тренираше лека атлетика на „Васил Левски“. Аз я водя. Много тежко. Усещаш… Хората те поздравяват, ама… Усещаш, че като е от Левски има нещо гадно към теб. Сложил съм си качулката и шапка. Седя на пейка откъм сектор „Г“. Идват две момчета. Единият казва: „Видя ли го тоя палячо. Как ще биеш такава дузпа, най-удобна за вратаря?“. Говорят си, псуват. Какво да направиш? Като си сбъркал, навеждаш главата, седиш и трябва да го преодолееш. Много кофти, много кофти. След това първият ми гол беше срещу Локомотив Пловдив. Вкарах и ходих да дразня хората. Ама то от това – преди това толкова напрежение, помия срещу теб, писане… Гадно. Неприятно е. Много лошо..."

Херо: България не е далеч от нивото на Евро 2024

Димитър Димитров посочи своите фаворити в Германия, очаква приятна изненада от Дания

Керкез: Марибор е фаворит (ВИДЕО)

"Ние ще се подготвим и имаме своите шансове", коментира жребия треньорът на Ботев (Пд)

Любо Ганев: Успяхме да въведем правила, които всички да ги спазват