2. - Германия
  3. Вердер се спаси от резил срещу новака Нюрнберг в 93-ата минута

Вердер се спаси от резил срещу новака Нюрнберг в 93-ата минута

Вердер постигна равенство 2:2 при гостуването си на Нюрнберг в мач от 11-я кръг на немската Бундеслига. Два гола за „музикантите” вкара Аарон Хунт, като изравнителния гол падна в 93-ата минута на мача. Въпреки неубедителната си игра Вердер се изкачи на първото място в лигата с равен брой точки с Байер Леверкузен, но по-добра голова разлика.

Срещата започна по изключителен начин за домакините, които поведоха още в третата минута. Първият гол отбеляза Кристиян Айглер, който получи истински подарък от страна на Тим Вийзе. Налдо бе върнал топката към стража си, който не успя да реагира навременно и пропусна Айглер да вкара в празната врата.

Нападателят Алберт Буняку вкара четвъртия си гол за сезона в 33-ата минута. Буняку засече необезпокояван центриране от ъглов удар. Торстен Фрингс направи отчаян опит да изчисти топката, запращайки я във вратата. Преди това обаче кълбото бе пресякло гол линията.

Вердер успя да се съвземе в 71-ата минута, когато един гол върна Аарон Хунт. Младият нападател се разписа с глава, след отлично центриране на Бьониш. Гостите не загубиха надежда и не спряха да преследват изравнителното попадение. Усилията им бяха възнаградени в последната секунда на мача. Хунт спаси точката и огорчи 42 хиляди в Нюрнберг с отлично воле от средата на наказателното поле.

Нюрнберг продължава да заема 16-ото място със сбор от девет точки, докато Вердер, макар и с мач повече, зае първа позиция над Байер.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)