2. - Германия
  3. Вердер се издъни лошо срещу Айнтрахт на старта на Бундеслигата – 2:3

Вердер се издъни лошо срещу Айнтрахт на старта на Бундеслигата – 2:3

Отборът на Вердер Бремен започна по възможно най-лошия начин новия шампионат в Германия, след като на старта загуби от състава на Айнтрахт с 2:3. За капак срещата се игра на „Везерщадион” пред погледа на около 33 хиляди души, които се насладиха на истински спектакъл, но за тяхно съжаление любимият им тим се оказа на губещата страна.

Двубоят започна по-добре за гостите от Франкфурт, които откриха резултата още в 6-та минута. Тогава гръцкият национал Аманатидис бе намерен в наказателното поле от Тебер и след шут с левия крак откри в полза на своите – 1:0. Домакините реагираха като ужилени и в 8-та минута Алмейда отправи опасен удар към стража на гостите, но той бе избит в ъглов удар.

Така дойде 12-ата минута, когато Вердер получи правото да изпълнява дузпа за нарушение на Васовски. Йозил застана зад топка и хладнокръвно я прати долния десен ъгъл на Николов. След това попадение играта се накъса, а пропуски за двата тима направиха Боровски и Аманатидис. Все пак гръкът успя да се разпише за втори път в мача в 42-ата минута, когато Майер му свали с глава една топка в наказателното поле и Аманатидис я оплете за втори път в мрежата на Визе. Само 120 секунди по-късно домакините отново изравниха, този път чрез Саного, който отблизо засече едно центриране с левия крак и прати в екстаз тълпата на „Везерщадион”. Това бе и последното по-интересно положение за първото полувреме и почивката дойде при равенство 2:2.

Втората част започна със смяна на Аманатидис, който се контузи, а на негово място влезе Фенин. През това полувреме играта бе често накъсвана от нарушения в центъра на игрището, а пропуски за домакините направиха Марин, Йозил, Саного и Пасанен. Така се стигна до 71-ата минута, когато именно Фенин разплака „Везерщадион”, след като засече отблизо топката след центриране на Тебер от ъглов удар.

Още в следващата атака домакините можеха да изравнят отново, но ударът на Марко Марин премина на сантиметри от лявата греда на Николов. В 77-ата минута Кайо от гостите можеше да реши срещата, но шутът му в долния ляв ъгъл бе спасен с вещина от Визе. В 86-ата пък подобен удар на Йозил бе отразен от Николов, а в 92-ата минута Продл от домакините бе изгонен за втори жълт картон. Това бе и последното интересно положение в мача. Така тимът на Вердер загуби злощастно още в първия              кръг на новия шампионат.

Стартови състави:

Вердер: Визе, Фриц, Мертазакер, Продл, Пасанен, Фрингс, Боровски (Баргфреде – 75’), Йозил, Саного, Марин (Хънт – 79’), Алмейда (Морено – 57’)

Айнтрахт: Николов, Охс, Васовски, Рус, Спикер, Крис (Колер – 65’), Тебер, Швеглер, Кайо, Майер, Аманатидис (Фенин – 47’)

Жълти картони: Продл, Фрингс (Вердер); Тебер, Рус (Айнтрахт)

Червени картони: Продл (Вердер)

Стадион: „Везерщадион”

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)