2. - Германия
  3. Вердер даде въздух на Щутгарт - 1:1 (видео)

Вердер даде въздух на Щутгарт - 1:1 (видео)

Байер (Леверкузен) с победа 1:0 като гост на Кайзерслаутерн, Илиян Мицански бе извън групата за "лаутерите"

Отборите на Вердер (Бремен) и Щутгарт завършиха наравно 1:1 в мач от 28 кръг на немската Първа Бундеслига. Гостите поведоха  още в 13-та минута чрез Хайнал, но в 35-та минута Фрингс изравни и оформи крайния резултат.

Двубоят започна по-активно гостите и още в 4-та минута Погребняк бе спрян за засада. В 9-та минута Марко Марин опита удар към вратата на Щутгарт, но топката срещна тялото на бранител и опасността премина.

Мачът продължи да върви двуостро и в 11-та минута Здравко Кузманович от гостите атакува добре и стреля, но в аут. Две минути по-късно Тамаш Хайнал даде преднина на Щутгарт с десния крак от близка дистанция.

Десет минути преди края на първата част Торстен Фрингс вкара красиво попадение за 1:1. Той получи топката извън наказателното поле на гостите след корнер и с десния крак простреля Улрих за 1:1. Само 3 минути по-късно Уесли бе на път да направи обрата в полза на домакините пълен, но изстрелът му срещна тялото на противников защитник.

Последваха удари на Тим Боровски и Дени Авдич, но в аут. През второто полувреме домакините продължиха да натискат съперника си, но до гол не се стигаше. В 63-та минута Тим Боровски стреля с глава от близо, но кълбото илезе в аут. До края на срещата двата тима не създадоха чисти голови положения и тя завърши 1:1 пред 40 хиляди зрители.

След хикса Щутгарт остава точно на 2 точки от зоната на изпадащите и заема 15-то място с 30 точки. Вердер е на 11-та позиция с актив от 33 т.

В друг двубой от 28 кръг в Германия Байер (Леверкузен) постигна минимална победа като гост над Кайзерслаутерн. За домакините извън групата беше българинът Илиян Мицански. Победното попадение падна 15 минути преди края и бе дело на Сидни Сам. С победата Байер продължава да е на 2-то място в класирането с 58 точки - 7 по-малко от лидера Борусия (Дортмунд). "Лаутерите" се намират на 13-та позиция в таблицата с актив от 31 т.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)