2. - Германия
  3. Контузеният Младен Петрич аут до края на сезона

Контузеният Младен Петрич аут до края на сезона

Топнападателят на Хамбург Младен Петрич не успя да изживее драмата на дузпите срещу Вердер в полуфинала за Купата на Германия, след като се контузи тежко в 68-ата минута.

Хърватинът напусна терена след сблъсък с Налдо, при който Петрич се озова на земята с повърхностно разкъсване на кожата в областта на лявата подбедрена кост. Той бе отведен в местния медицински център на Алтона с осем шева, като след това стана ясно, че той ще отсъства за поне три седмици.

Със 17-те си гола в 34 изиграни мача хърватинът е топреализатор за Хамбург. В 23-те мача, които изигра в Бундеслигата той се е разписал общо 12 пъти. Четири гола той наниза за националния си отбор, докато в турнира за Купата на УЕФА Петрич е „отговорен” за пет гола в 11 мача и три резултатни асистенции. Последният 34-и кръг в немското първенство ще се изиграе на 23 май. Тогава от 16:30 ч. Хамбург гостува на Айнтрахт Франкфурт.

Петрич обаче не е единствената жертва след битката за Купата. Под въпрос за предстоящия мач срещу Борусия Дортмунд от проблеми в мускулите се оплакват влезлият като резерва във вчерашния мач Йонатан Питройпа, Марсел Янсен и Ги Демел. Въпросителна виси и над вратаря Франк Рост, на който бе оказана помощ от медицинския екип на тима след удар в носа.
Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)