2. - Германия
  3. Хамбургер изигра Вердер в северното дерби (ВИДЕО)

Хамбургер изигра Вердер в северното дерби (ВИДЕО)

3:2 за Хамбургер, Вердер получи два червени картона

Хамбургер победи Вердер (Бремен) с 3:2 в северното дерби от 19-ия кръг на Бундеслигата. „Бременските музиканти” завършиха с 9 души след червени картони на Фриц и Аранутович, а две от попаденията в двубоя бяха доста съмнителни.

Вердер поведе много рано и това отвори мача. След 9 минути Игньовски центрира, а централният бранител Лукимия майсторски засече с глава, въпреки че беше с гръб към вратата и с помощта на страничния стълб откри резултата – 0:1.

Точно в средата на първата част статуквото бе възстановено. Кореецът Сон направи за смях чешкия национал Гебре Селасие на крилото, влезе в наказателното поле и със страхотен удар от малък ъгъл прати в паяжината на далечния ъгъл – 1:1.

Хамбургер поведе в първата минута на първата част. Дикмайер центрира отдясно, получи се карамбол между Сон и Лукимия, а най-съобразителен се оказа Денис Аого, който разстреля отблизо Миелиц за 2:1. При гола останаха съмнения, че Сон е играл с ръка, но сигнал не последва.

В 53-ата минута Аого центрира отляво, а Рудневс засече отблизо – 3:2. Тук останаха съмнения за засада при паса.

Минута по-късно Вердер намали, а вината бе на вратаря Рене Адлер. Гебре Селасие пусна за Папастопулос, гръкът стреля в средата на вратата, но Адлер някак пропусна топката зад себе си – 3:2.

10 минути преди края Клеменс Фриц получи втори жълт картон и Вердер остана с 10 души. В добавеното време резервата Марко Арнаутович също бе изгонен и гостите завършиха с 9 играчи.

Хамбургер е девети с 28 точки, а Вердер остава 12-ти с 22.
Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)