2. - Германия
  3. Хамбург прескочи групите на Лига Европа

Хамбург прескочи групите на Лига Европа

Апоел Тел Авив загуби от Селтик, но продължава към фазата на директните елиминации

Единствената въпросителна в Група „С” на Лига Европа в навечерието на предпоследните двубои бе дали Рапид Виена ще успее да пребори покосения от контузии тим на Хамбург, а с това да запази шансовете си да продължи напред в турнира. Преди днешните срещи Рапид разполагаше с 4 точки и три по-малко от втория Хамбург.

Надеждите на австрийския тим не се реализираха, след като с два гола на Марсел Янсен и Маркус Берг в първите минути на второто полувреме домакините решиха всичко в групата си преди последните двубои.

Стражът на домакините Франк Рост изпрати топката далеч в половината на гостите. Сома и Йованович не успяха да овладеят, но това стори Янсен, който от място прати кълбото в долния ляв ъгъл. Отново Янсен имаше основна заслуга за второто попадение. Той пропусна центриране на Ги Демел, което остави Маркус Берг на чиста позиция за обстрел. Нападателят се извъртя около оста си и с точен шут опъна мрежата за 2:0. С това Хамбург  се изкачи на първо място в група „С” със сбор от 10 точки.

В мач без значение Апоел Тел Авив загуби лидерската си позиция, след като отстъпи на Селтик с 0:2. Детелините записаха първа победа в турнира, а попаденията отбелязаха Самарас в 22-ата и Робсън в 68-ата минути.

Последният напън на шотландския тим бе крайно недостатъчен за нещо повече от трето място във временното подреждане. Апоел си гарантира минимум второ място, след като в предишните кръгове надигра на два пъти Рапид и Селтик в първия кръг от борбата. В последния кръг Апоел приема Хамбург, а Селтик играе като гост на Рапид.

Байерн с нова издънка, този път в Бундеслигата (ВИДЕО)

Баварците се препънаха срещу Айнтрахт във Франкфурт след 0:1 от Астън Вила през седмицата

Борусия (Дортунд) се провали в Берлин при визитата си на Унион (ВИДЕО)

Рурците влязоха в серия победа - загуба

Сензация! Леверкузен със звучен провал срещу слабака Холщайн Кил (ВИДЕО)

"Аспирините" имаха аванс от 2:0, но взеха само точка

Компани: Трябва да се върнем към победите още в мача срещу Айнтрахт

Специалистът ще се опита да забрави максимално бързо двубоя с Астън Вила

Айнтрахт с четвърта поредна победа в Бундеслигата, надделя над Холщайн Кил като гост (ВИДЕО)