2. - Германия
  3. Фрапиращи пропуски на Миливое Новакович лишиха Кьолн от победа срещу Вердер

Фрапиращи пропуски на Миливое Новакович лишиха Кьолн от победа срещу Вердер

"Музикантите" не успяха да догонят лидера Байер

Кьолн и Вердер не си отбелязаха голове в мач от 15-я кръг на немската Бундеслига. Въпреки че Вердер контролираше играта през по-голяма част от времето Кьолн в лицето на нападателя Миливое Новакович създаде по-опасните положения. Словенецът имаше две чисти възможности да се разпише срещу „музикантите”, но и двата случая късметът му изневери.

Последната победа на „козлите” срещу Вердер бе в 30-я кръг на предишния сезон, а решаващият гол тогава отбеляза именно Миливое Новакович.

Словенският нападател, играещ на върха на атаката в 13-ата минута бе изведен на чиста стрелкова позиция на пет метра пред вратата на Себастиян Милиц. Лукас Подолски направи добър пробив по крилото, откъдето подаде към своя колега, но Новакович неочаквано прати кълбото встрани от вратата. Подолски, който не бе вкарвал гол в лигата през последните си 800 игрови минути остана изключително разочарован.
Постепенно Вердер установи контрол върху играта и до края на първата част успя да нанесе 12 удара към вратата на Кьолн. Домакините започнаха втората част отново с по-голямо желание пред гола. След девет игрови минути отново Новакович се бе озовал пред лицето на гола. Маниш изведе нападателя, който сам напредна към наказателното поле на Вердер. От границата на полето словенецът стреля силно, но Милиц демонстрира завидни реакции и успя да парира изстрела.

До края на полувремето Кьолн предостави инициативата на Вердер, които съсредоточиха акциите си по двете крила. Със спорадични удари от разстояние Налдо опитваше да притеснява Томас Кеслер. До гол обаче не се достигна.

След нулевото равенство на водача Байер срещу Хановер преследвача Вердер (27 т.) не успя да се възползва от отличната възможност да настигне „аспирините”. Разликата между първия и втория продължава да бъде четири точки. Кьолн запази 14-ото място със сбор от 13 т.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)