2. - Германия
  3. Дортмунд пропусна да си осигури титлата срещу Хамбургер (видео)

Дортмунд пропусна да си осигури титлата срещу Хамбургер (видео)

Фрайбург надви Хофенхайм в мач-спектакъл с 5 гола, дузпа и червен картон

Отборът на Борусия (Дортмунд) пропусна златен шанс почти сигурно да си осигури титлата в немската Първа Бундеслига. Хамбургер бе домакин на Дортмунд в мач от 29 кръг на първенството, като "хамбургерите" успяха да измъкнат равенството 1:1.

Отборът на лидера в таблицата Борусия започна добре мача и още в 5-та минута Нури Сахин отправи удар към вратата на Хамбургер, но той бе неточен. Последва светкавичен отговор на домакините чрез Елиа, който стреля неуспешно.

Постепенно Хамбургер пое инициативата и в 32-та минута Младен Петрич стреля точно, но стражът на гостите Вайденфелер спаси. В 38-та минута домакините получиха правото да изпълнят 11-метров наказателен удар след фаул срещу Петрив и Рууд ван Нистелрой не сгреши - 1:0. До края на полувремето нямаше промени и футболистите се прибраха да почиват при преднина за Хамбургер.

През второто полувреме играта се изравни и удар в 47-та минута на Нистелрой бе отразен. Секунди по-късно Марио Гьотце опита да изравни с удар от средна дистанция, но кълбото прелетя покрай вратата. Бариош в 56-та минута стреля с глава, но без успех.

В следващите минути гостите показаха, че са готови за шампионската титла и натиснаха съперника си. В 74-та минута Бариош стреля право в напречната греда, а и добавката на негов съотборник се оказа неуспешна.

В следващите си атаки "жълтите" можеха да изравнят чрез Шмелцер с глава и Овомойела, но ударите и на двамата бяха отразени. В 90-та минута резервата Куба простреля домакините от наказателното поле с невероятно красиво воле с десния крак. В продължението на срещата гостите можеха и да постигнат обрат, но Гроскрой се засуети в пеналта и топката му бе отнета. След хикса Дортмунд е лидер в таблицата с 66 точки пред втория Леверкузен с 58 и мач по-малко. Хамбургер се намира на 7-та позиция с 42 точки и остава в борбата за местата, даващи правно на участие в евротурнирите.

В друг мач от 29 кръг в Германия Фрайбург победи трудно с 3:2 гостите от Хофенхайм. В 24-та минута Шустер даде аванс на домакините, вкарвайки за 1:0. Десет минути по-късно обаче за гостите бе отсъдена дузпа за нарушения на Крмас, който беше изгонен. Ибишевич се нагърби с изпълнението и изравни за 1:1. В 42-та минута бившият футболист на Ливърпул Райън Бабел направи обрата за гостите пълен, отбелязвайки за 2:1.

Футболистите на Фрайбург не се предадоха и дори с човек по-малко се хвърлиха да търсят победата. В 59-та минута те получиха дузпа и Папис Демба Сисе вкара за 2:2. В 78-та минута Хейко Бутшер озакони немислимия обрат след подаване на Шустер. Така Фрайбург успя да спечели невероятно атрактивната среща с човек по-малко и с победата събира 41 точки, достатъчни за 8-то място в класирането. Хофе от своя страна се намира на 10-та позиция с актив от 37 т.

Вердер с първи успех

Гостите от Бремен бият с 10 човека в Майнц

Байерн размаза Холщайн Кил, вкара цели шест попадения на опонента си (ВИДЕО)