2. - Франция
  3. Бордо прекърши Лион с 1:0 в дербито на "шампионите" във Франция

Бордо прекърши Лион с 1:0 в дербито на "шампионите" във Франция

Отборът на Бордо направи много важна крачка към спечелването на втора поредна титла във френското първенство, след като днес победи като гост тима на Лион с минималното 1:0. В герой за "жирординците" се превърна Марун Чамак, който отбеляза единственото попадение в двубоя в 86-ата минута.

Отборът на Бордо направи много важна крачка към спечелването на втора поредна титла във френското първенство, след като днес победи като гост тима на Лион с минималното 1:0. В герой за "жирординците" се превърна Марун Чамак, който отбеляза единственото попадение в двубоя в 86-ата минута. Играчите на Бордо владееха инициативата през по-голямата част от мача и можеха да си тръгнат с много по-изразителна победа от визитата си на "Стад де Жерлан", ако не бяха добрите намеси на вратаря на Лион Лорис.

Двубоят започна със страхотно центриране на Лисандро Лопес към Гарасо, но ударът на последния с глава излезе в аут. В 12-ата минута Пянич пусна топката в коридор към Лисандро, който се опита да прехвърли вратаря на Бордо, но ударът му мина над напречната греда. В 28-ата минута се откри нова добра възможност за гол пред гостите. Пласил подаде на Чамак, който стреля силно в долния ляв ъгъл на Лорис, но стражът на Лион показа класа и успя да улови топката.

През второто полувреме темпото на игра се повиши, а опасностите пред двете врати започнаха да се редят една след друга. В 57-ата минута Ревейер не изчисти добре топката, която попадна на крака на Йоан Гуркюф, но бившият играч на Милан действа несъсредоточено и прати топката в аут. Най-чистото положение за гол за домакините дойде в 74-ата минута, когато Гоналон стреля силно от 30-ина метра, а стражът на Бордо Гарасо с блестящ рефлекс успя да избие топката.

Две минути по-късно пък Чамак направи непростим пропуск, след като при едно разбъркване в полето на Лион не успя да прати топката във вратата от 2-3 метра. Домакините отвърнаха със страхотна атака, която завърши с опасен шут на Гомис, но стражът на Бордо бе на мястото си и изби. В 87-ата минута Йоан Гуфран с хитър прехвърлящ пас намери Чамак, който с плонж простреля Лорис за крайното 0:1.

След този ценен успех Бордо продължава да е едноличен лидер в класирането с 34 точки. Лион пък се смъкна до 9-ото място с актив от само 26 точки.

Рибери не се страхува за кариерата си

Полузащитникът на немския елитен Байерн (Мюнхен) Франк Рибери призна, че не се страхува за развитието на кариерата си

Витек за постоянно в Анкарагюджю

Словашкият национален нападател Роберт Витек финализира трансфера си в турския тим Анкарагюджю от френския Лил. Футболистът, който вкара четири гола на Световното първенство, преминава за постоянно в столицата на югоизточната ни съседка, след като през пролетта игра там като преотстъпен.

Кайзерслаутерн с реми срещу Метц, Мицански удря греда

Българинът изигра 45 минути от петата проверка на „червените дяволи”

Задържаха Бензема и Рибери

Двамата дадоха показания днес пред парижкия съд, свързани със скандала с малолетната проститутка Захия

Трансфери, трансфери...

Джо Коул подсили редиците на Ливърпул

Сент Етиен взе Карлос Боканегра

Отборът на Сент Етиен се подсили с американския национал Карлос Боканегра

Френската федерация разследва бунта в ЮАР

Президентът на френската футболна федерация Жан-Пиер Ескалет е назначил разследване на стачката на националите на Мондиал 2010, предава АП

Ливърпул договори звезда на Ница

Лоик Реми ще струва 12.5 милиона паунда на мърсисайдци

Тиери Анри се отказа от националния отбор

32-годишният стрелец игра цели 13 години за "петлите", като в 123 мача е отбелязал 51 попадения