2. Формула 1
  3. Серхио Перес спечели спринта в Баку

Серхио Перес спечели спринта в Баку

Шарл Леклер и Макс Верстапен финишираха зад него

Серхио Перес спечели първата спринтова квалификация за сезона във Формула 1, след като завърши пръв на състезанието по улиците на азербайджанската столица Баку.

Пилотът на Ред Бул стартира втори от грида, но след 17-те предвидени за състезание обиколки успя да изпревари лидера Шарл Льоклер и така спечели, като така добави 8 точки към сметката си в класирането.

Монегаскът пък взе 7 точки, а топ 3 допълни световният шампион Макс Верстапен, който завърши на позицията, от която стартира. Четвърти и пети бяха Джордж Ръсел с Мерцедес и Карлос Сайнс с Ферари, които останаха на позициите, от които стартираха.

Добра спринтова квалификация направи Фернандо Алонсо, който от 8-а стартова позиция завърши на 6-о място. Топ 8 допълниха Люис Хамилтън с Мерцедес и Ланс Строл с Астън Мартин, като според регламента на този тип състезания, те са последните двама състезатели, които получават точки.

Състезанието за Гран При на Азербайджан е в неделя (30 април), от 14:00 часа българско време.

Ферари се цели в титлата при конструкторите

Титлата при конструкторите във Формула 1 е оптимистична цел за отбора на Ферари, заяви победителят от Гран при на САЩ Шарл Льоклер

Двойна победа за Ферари във Формула 1, Льоклер ликува в САЩ (ВИДЕО)

Световният шампион спечели спринтотово състезание в Тексас

Макс Верстапен спечели спринта в Тексас и дръпна на Норис (ВИДЕО)

Нидерландецът нямаше проблеми да затвори най-бързо 19-те обиколки в Остин

Верстапен спечели квалификацията за спринтовото състезание в Тексас

Втори остана Джордж Ръсел

Пилотите на Ферари над всички в Гран при на САЩ (ВИДЕО)

Карлос Сайнс спечели първата свободна тренировка, следван от Льоклер

ОФИЦИАЛНО: ФИА нареди на Ред Бул да промени автомобила си

Световните шампиони са използвали нерегламентирано устройство за промяна на височината на болидите