2. Фен Зона
  3. "София Спорт" (2010) започна с победа новото първенство

"София Спорт" (2010) започна с победа новото първенство

Отборът на Йордан Димитров разгроми с 4:1 Ком-Годеч, пропусна двуцифрен успех

Отборът на „София Спорт“ (родени през 2010 година) започна с победа участието си в новото първенство на Футбол 7 в столицата.

Воденият от един от най-перспективните ни млади треньори Йордан Димитров състав разгроми с 4:1 Ком-Годеч.

Само отличната игра на вратаря на противника лиши „София Спорт“ от двуцифрена победа.

Под името Ком-Годеч всъщност игра отбор от деца, трениращи в една от водещите школи на София - ДИТ.

Още от първите минути тимът на Йордан Димитров наложи пълно превъзходство и бе въпрос на време да падне гол.

Резултатът бе открит от Андрей Стоянов, който намери по чудесен начин топката със силния си ляв крак. Стоянов, който е роден през 2011 година, направи един от най-силните си мачове. Той има съществена заслуга за комбинативната и разнообразна игра на „София Спорт“ в нападение.

Вторият гол за тима отбеляза Йоан Първанов, а 3:0 направи капитанът Ясин Сали, който реализира след чудесна многоходова комбинация.

Ком-Годеч успя да върне един гол от пряк-свободен удар, но това бе всичко.

Изигралият за пореден път отличен мач Ясин Сали вкара майсторски четвърти гол за София Спорт, оформяйки крайния резултат.

До края на мача той и съотборниците му пропуснаха доста възможности.

Членовете на клубната управа, които наблюдаваха двубоя, отчетоха видимо израстване на отбора на Йордан Димитров в тактически план, както и подобрение в качествата на младите таланти.

„Радвам се за чудесния мач, който направиха всички деца. Поздравявам тях и родителите им и ще продължим да тренираме здраво. Целта е да надграждаме с всеки изминал мач и да ставаме по-добри“, заяви треньорът Йордан Димитров.

Отборът на „София Спорт“ 2010 е считан за един от най-добрите в своята възрастова група в столицата, като успешно се конкурира с Левски, ЦСКА, Славия и останалите.

Стартов състав на „София Спорт“ 2010: 1. Сава Чиликов, 2. Александър Върбанов, 3. Велян Колев, 4. Андрей Стоянов, 5. Адриан Петров, 6. Йоан Първанов, 7. Ясин Сали, 8. Калоян Мерджанов, 9. Валери Буюклийски, 10. Мартин Миладинов.