3. ЗРЕЛИЩЕ: Реал се завърна с обрат до 5:2 на „Бернабеу“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЗРЕЛИЩЕ: Реал се завърна с обрат до 5:2 на „Бернабеу“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

Бензема блести с хеттрик и асистенция, Камавинга дебютира от пейката и се разписа

Реал (Мадрид) се завърна с вълнуващ обрат до 5:2 над Селта на своя стадион „Сантяго Бернабеу“ след 560-дневно отсъствие заради реконструкция.

Тя ще продължи до догодина и ще струва над 700 млн. евро на Белия балет, който изоставаше на два пъти в резултата, но въпреки това остана непобеден през сезона и поведе в класирането.

С хеттрик и асистенция в мача от четвъртия кръг на „Ла Лига“ се отличи намиращия се в страхотна форма Карим Бензема, докато с гол от пейката ознаменува дебюта си единственото сериозно лятно попълнение - Едуардо Камавинга.

18-годишният френски национал, взет от Рен за над 30 млн. евро, замени Еден Азар в 66-ата минута, а в 72-ата направи резултата 4:2 преди Бензема до оформи крайното 5:2 от дузпа малко преди края.

Началото обаче изненадващо бе за гостите, коиъо пресираха високо и затрудниха съперника.

В четвъртата минута тимът от Виго шокира феновете на “Бернабеу”.

Мигел Гутиерес загуби топката в центъра, Селта организира отлична атака, Санти Мина бе изведен на добра позиция и не сбърка, преодолявайки Куртоа.

Реал можеше много бързо да отговори. След центриране на Модрич Винисуис засече топката с глава, но Дитуро успя блестящо да отрази удара. Последва още една опасна ситуация в наказателното поле. Мигел не успя да отправи точен удар, а “белите” имаха и претенции за дузпа за игра с ръка, но след разглеждане на ситуацията такава не бе отсъдена.

Нова грешка в защитата на Реал подари топката на Мина, който извезе Аспас, но намеса на Начо предотврати гола. Атаките на тима на Анчелоти продължиха и Дитуро трябваше да се справя с удар на Азар. Селта обаче получи нова отлична възможност в 20-ата минута. Логичното, на фона на играта, се случи в 24-ата минута. Валверде бе намерен отдясно в наказателното поле и отлично насочи топката към Бензема, който не сбърка от точката на дузпата и изравни резултата.

Проблемите на “белите” в отбрана продължиха и в този път бяха наказани. В 31-ата минута Начо изрита Яго Аспас, но топката продължи Уго Майо навлезе в наказателното поле и намери Черви. Неговият удар срещна гредата, но той не сбърка при добавката и отново изведе Селта напред. Второто попадение във вратата на Куртоа обърка домакините и те не реагираха както след първото. Въпреки това малко преди почивката Бензема отново прати топката в мрежата, но попадението бе отменено заради засада.

Реал започна вихрено второто полувреме и в рамките на девет минути стигна до пълен обрат. Секунди след почивката след центриране на Мигел Бензема великолепно насочи топката с глава и домакините изравниха. Французинът добави и асистенция към актива си. В 54-ата минута той отлично изведе Винисиус. Бразилецът напредна и хладнокръвно прати топката покрай Дитуро.

Вратарят на Селта успя да спре Винисуис малко по-късно, но бразилецът направи много силен мач и защитата на гостите нямаше отговор на пробивите му. В 65-ата минута на терена се появи Едуард Камавинга.

18-годишният французин направи своя дебют за Реал и седем минути след него вече имаше гол на сметката си. Блестящ пробив на Лука Модрид завърши с негов удар, вратарят отрази, а Камавинга бе на точното място за добавка на празна врата.

Две минути преди края на редовните 90 пък Карим Бензема оформи своя хеттрик от дузпа, която изпълни безкомпромисно и така подпечата успеха на Реал.

След него столичани събраха 10 точки и оглавиха временното класиране с 10 точки, колкото имат още Валенсия и шампионът Атлетико (Мадрид). Селта пък остана в зоната на изпадащите със само една в своя актив след 4 мача.

РЕАЛ МАДРИД – СЕЛТА  5:2
0:1 Санти Мина (4)
1:1 Карим Бензема (24)
1:2 Франко Серви (31)
2:2 Карим Бензема (46)
3:2 Винисиус (55)
4:2 Едуардо Камавинга (72)
5:2 Карим Бензема (88, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

РЕАЛ: Куртоа, Карвахал, Милитао, Начо, Мигел, Каземиро, Валверде, Модрид, Винисиус, Азар, Бензема;

СЕЛТА: Дитуро, Уго Майо, Мурийо, Араухо, Галан, Тапия, Мендес, Суарес, Черви, Аспас, Мина;