3. "Защо винаги аз!?" Роналдо пак герой за Юве (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Защо винаги аз!?" Роналдо пак герой за Юве (ВИДЕО+СНИМКИ)

Възлова намеса на ВАР спаси победата на "бианконерите" в 91-та минута

Кристиано Роналдо отбеляза два гола за домакинския успех на Ювентус с 2:1 срещу Сампдория в мач от 19-ия кръг на Серия "А". Португалецът се превърна в герой за "бианконерите" във втори пореден мач. В двубоя с Аталанта той влезе от пейката и спаси тима от загуба, като вкара за 1:1.

Роналдо откри резултата след само 120 секунди игра. В 33-ата минута гостите изравниха от дузпа. Точен беше Куалярела. Победното попадение Кристиано вкара също от дузпа през второто полувреме. И при двата наказателни удара на съдията му се наложи да ползва ВАР. Голямата драма обаче се раизгра в продължението, когато гол на Сапонара от Сапдория беше отменен след намесата на системата за видеоповторения.

Ювентус е лидер в класирането, като все още няма загуба от началото на сезон. "Бианконерите" отвориха разлика от 12 точки пред втория Наполи, който приема Болоня по-късно днес. Сампдория е на пета позиция с 29 т.

Срещата започна перфектно за домакините. Във 2-ата минута Дибала намери Роналдо, който с техничен удар от границата на наказателното поле прати топката в мрежата зад вратаря на Самп - Аудеру.

В 24-ата минута обаче Дибала можеше да удвои преднината на домакините, но ударът му мина покрай вратата. В 32-ата реферът отсъди дузпа за гостите, след намесата на системата ВАР. Куалярела за пореден път демонстрира, че се намира във фантастична форма и отбеляза за 1:1.

Второто полувреме започна с натиск на Юве. Матюиди принуди противниковия страж да прави впечатляващо спасяване.

В 64-ата минута Алекс Ферари игра с ръка в наказателното поле и реферът свирна дузпа за Юве, след като отново ползва ВАР. Роналдо застана зад топката и отбеляза 49-ия си гол във всички турнири този сезон.

Последните минути бяха инфарктни и в 91-ата Сапонара вкара страхотен гол, който обаче в последствие бе отменен заради засада. И този път ВАР помогна на домакините.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1