3. За историята: Монца с първа победа над Милан (ВИДЕО)

За историята: Монца с първа победа над Милан (ВИДЕО)

„Росонерите“ паднаха драматично с човек по-малко и 2:4

Монца постигна дебютна в историята победа над Милан в италианската Серия А.

Наставникът на гостите Стефано Пиоли заложи на доста експериментален състав за визитата от XXV кръг и това се оказа грешен ход, защото домакините спечелиха с 4:2.

„Росонерите“ играха с човек по-малко след 60-ата минута, когато нападателят Лука Йович бе изгонен, като стигнаха до частичен обрат и 2:2 малко преди края, но загубиха с голове в последните секунди.

Монца имаше 7 поражения в 7 срещи със своя именит съперник преди неделния ден, а малко преди почивката контузия помрачи настроението в лагера на тима, ала скоро след това 2 гола го подобриха.

Първо Матео Песина откри от дузпа в 45-ата минута, а в 6-ата на добавеното време за първата част Дани Мота удвои аванса на домакините.

На почивката Пиоли реагира с тройна смяна, но в 53-ата минута Йович беше изгонен и така допълнително утежни ситуацията на Милан.

Въпреки това, появилият се секунди след това Оливие Жиру намали в 65-ата минута след пас на друга резерва – Кристиан Пулишич.

Последният пък успя да изравни в 88-ата минута, ала само 2 по-късно Уорън Бондо реализира красив гол и отново даде аванс на Монца – 3:2.

В 95-ата минута Лоренцо Коломбо сложи точка на спора, оформяйки крайното 4:2 и историческия успех за Монца.

След него тимът има 33 точки и е на 11-о място във временното класиране. Милан остава 3-и с 52 в своя актив, изоставайки с 11 от лидера Интер, който е с мач по-малко.

ОБЗОР: Селта и Райо бият като гости в Испания

Вижте всички резултати, програма и класиране в Ла Лига

Майнц удари новака Санкт Паули

С класическото 3:0 в мач от VI кръг на Бундеслигата

Евертън и Нюкасъл се занулиха в мач с отменен гол и пропусната дузпа

Двата тима не си отбелязаха голове

Аталанта разби Дженоа след хеттрик на Ретеги (ВИДЕО)

Бергамаските надвиха опонента си с 5:1

Милан ще се опита да се справи с Фиорентина със състава от мача с Интер

Отборът залага на сигурното

Гьозтепе този път стигна до победата, но го направи отново в драматичен мач (ВИДЕО)

Отборът на Мъри победи Сивасспор

Бившият треньор на ЦСКА Саша Илич бе уволнен от Пари НН (ВИДЕО)

Руският клуб изписа сърбина за слаби резултати

Тиаго Мота разкри как Юве ще се справи без Бремер

Всички в ще дадат нещо повече на терена заради контузията му, смята треньорът на „бианконерите“

Манчестър Сити имаше проблеми срещу Фулъм, но все пак се върна към победите (ВИДЕО)