3. Ювентус си направи харакири на старта на Серия А (ВИДЕО)

Ювентус си направи харакири на старта на Серия А (ВИДЕО)

Удинезе шокиращо спечели с 1:0 като гост на шампиона, който се скъса да изпуска

Ювентус си направи истинско харакири на старта на Серия А и загуби с 0:1 у дома от Удинезе. След купища пропуски и почти непрестанна игра в половината на противника, Сирил Теру препарира Буфон и "зебрите" откраднаха победата от шампиона. За целия минал сезон Ювентус загуби едва веднъж у дома в калчото.

В търсене на историческа пета поредна титла Ювентус излезе с Манджукич и Коман като двойка нападатели, както се случи и за Суперкупата на Италия срещу Лацио. Мората, Кедира, Маркизио и Асамоа са контузени, а Дибала остана на пейката. В тима на Удинезе Али Аднан стана първият иракчанин с минути в Серия А.

Коман стреля слабо право във вратаря Карнезис, а удар на Лихщайнер рикошира и мина покрай целта след добро укротяване на Манджукич.
Карнезис се справи и с удар на Роберто Перейра след добра игра на Коман, а Удинезе трудно излизаше извън своята половина на терена. Иракчанинът Аднан шутира силно от външната страна на мрежата.

До почивката мощен удар на Лихщайнер бе избит на близката греда, а Манджукич стреля над целта при добро центриране на Лихщайнер.

И втората част продължи с натиск на шампионите, но не се намираше кой да вкара. Погба веднага стреля при пас на Бардзали и бе близо до целта, Манджукич не можа да насочи добре с глава и Перейра връхлетя върху топката, а Карнезис изби.

Манджукич свали центриране на Коман за Перейра, но Фернандес в последния момент изби от краката на аржентинеца. Карнезис изби още един нисък удар на Падоин.

Това не беше денят на Марио Манджукич и хърватинът замота топката между краката си във вратарското поле и в крайна сметка стражът отрази неубедителния му шут.

Дибала замени Коман и веднага центрира за Манджукич, който пак не успя с глава да натисне топката.

След всичките си пропуски „Старата госпожа” бе жестоко наказана в 78-ата минута. Панайотис Коне центрира дълбоко отдясно, а Лихщайнер на втора греда напълно забрави за Сирил Теру и французинът отблизо прониза Буфон за 1:0.

Алегри пусна Йоренте и Исла в опит да избегне поражението, но хаос завладя играта на Ювентус и Коне дори пропусна да вкара втори гол.

До края домакините загърбиха организираната игра от преди първия гол и не стигнаха до нищо опасно, а публиката в Торино дори освирква своите любимци в края.

Във втория кръг Ювентус гостува на Рома в голямо дерби, а Удинезе приема Палермо на Ивайло Чочев.

5 0 Наполи 0 0 0
Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи