3. Ювентус се измъчи срещу 10 от Сасуоло, но взе трите точки (ВИДЕО+СНИМКИ)

Ювентус се измъчи срещу 10 от Сасуоло, но взе трите точки (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Старата госпожа" вървеше към хикс осем минути преди края на мача, но се справи с предизвикателството

Ювентус успя да победи с 3:1 Сасуоло в предпоследния мач от 17-ия кръг на Серия А. Торинци имаха доста трудности срещу неровердите, които играха цяло второ полувреме с човек по-малко.

Срещата започна добре за домакините, като още в 11-та минута Фработа отправи страхотен изстрел с левия крак, но Консили успя да спаси.

В 19-та минута Андреа Пирло трябваше да смени принудително Уестън Макени, който получи мускулен проблем и в игра се появи Арън Рамзи.

20 по-късно и Пауло Дибала легна на терена без да има възможност да продължи да играе, след като получи проблем в лявото коляно и Кулушевски го замени.

Точно преди почивката Обианг влезе изключително остро в краката на Федерико Киеза, като главният съдия първоначално му показа жълт картон, но след консултация с ВАР се видя, че нарушението заслужава директен червен картон.

След почивката Рамзи направи огромен пропуск. Страхотно центриране го намери в наказателното поле, но уелсецът не беше точен с глава.

В 51-та минута обаче Юве поведе. Данило получи топката извън наказателното поле и с топовен изстрел по земя не остави шанс на Консили.

Само осем минути след това обаче Сасуоло изненадващо изравни. Дефрел получи остър пас в наказателното, освободи се с първото докосване и преодоля Шчезни - 1:1.

Малко след час игра Кристиано Роналдо искаше дузпа срещу него след сблъсък с Консили, но съдията не посочи бялата точка.

Четвърт час преди края Роналдо пропиля отличен шанс. Пас в коридор го намери около дузпата и неохраняем той прати топката право в Консили.

В 82-та минута обаче Ювентус стигна до победата. Фработа получи отляво и пусна пас по конец в наказателното поле, където на втора греда Рамзи засече във вратата за 2:1.

В самия край Роналдо оформи крайното 3:1. Португалецът получи дълъг пас от Данило, напредна в наказателното поле и проедоля Консили.

Така Ювентус събра 33 точки на четвъртото място в Италия, докато Сасуоло остава седми с 29.

Еди Хау: Не можем да се сравняваме с Манчестър Сити и Арсенал