3. Ювентус с тежко 1:0 над Каляри

Ювентус с тежко 1:0 над Каляри

"Старата госпожа" на три точки от заветното 4-о място

Отборът на Ювентус направи важна крачка в борбата си за 4-ото място в Серия „А”, след като се наложи много трудно с 1:0 над тима на Каляри. Срещата се игра на стадион „Олимпико” в Торино и бе от програмата на 33-ия кръг на Калчото. Единственото попадение в мача бе дело на Джорджо Киелини в 35-ата минута.

Двубоят започна нервно и за двата тима, и в началото те допускаха редица грешни подавания в средата на терена. Все пак, в началото, малко по-организирани бяха гостите от Каляри, пред които се откри и първата чиста възможност за гол. В 14-ата минута Косу овладя в наказателното поле, стреля с левия крак, но кълбото срещна напречната греда на Буфон.

След това положение домакините се съвзеха и овладяха инициативата в срещата. В 27-ата минута Каморанези отправи много хубав шут с левия крак от дъгата на наказателното поле, но Маркети изби в корнер, а малко по-късно се намеси отново, този път след удар на Маркизио. В 34-ата минута обаче Каляри организира брилянтна контраакция, при която Матри остана очи в очи с Буфон, но шутът му бе много калпав и излезе далеч извън очертанията на торинската врата.

Така дойде 35-ата минута, когато „старата госпожа” съумя да стигне до така ценния първи гол в мача. Това стана, след като бранител на Каляри не изчисти добре след един фаул и кълбото отиде на главата на Киелини, който прехвърли Маркети за 1:0.

До края на полувремето нов гол не падна и така двата тима се оттеглиха на почивка при този резултат. В даденото от рефера продължение обаче Якуинта получи страхотен шанс да удвои преднината на своите, след като засече с глава центриране отдясно, но изстрелът му премина много близо до дясната греда на Каляри.

Втората част започна много, много слабо, като в началото и двата отбора не успяваха да намерят своя ритъм и положения пред двамата вратари липсваха. Първият удар за второто полувреме дойде в 63-ата минута и бе дело на Маркизио, но не намери очертанията на вратата на гостите. В ответната атака пък Матри засече с глава центриране на Агостини, но прати кълбото над напречната греда на Буфон.

С течение на времето темпото на игра все повече спадаше и си личеше, че домакините са доволни и на минималния успех. Все пак Юве опита да реши всичко с второ попадение, но неточни удари отправиха Каморанези и Киелини. С пропуски за гостите пък се отличи Лацари, който бе основният човек на гостите, който тормозеше отбраната на „бианконерите”. Последното опасно положение в мача дойде в 88-ата минута, когато резервата Джовинко стреля страхотно извън пределите на наказателното поле, но Маркети акробатично изби в ъглов удар.

Все пак до края на двубоя нов гол не падна и така Ювентус се поздрави с минимална победа с 1:0 над гостуващия Каляри.

След тази победа Юве заема 5-о място във временното класиране с актив от 51 точки, на 3 зад 4-ия Палермо. Съставът на Каляри пък е 12-и с 40 спечелени точки.

Ювентус – Каляри 1:0

1:0 Киелини 35’

Стартови състави:

Ювентус: Буфон, Киелини, Канаваро, Гросо (Поулсен 67’), Де Челие, Дзебина, Маркизио, Мело, Каморанези (Салихамиджич 90’), Якуинта (Джовинко 74), Амаури

Каляри: Маркети, Ариаудо, Писано, Канини, Агостино, Десена (Лацари 62’), Конти, Биондини, Косу, Нене (Ларивей 77’), Матри (Рагацу 85’)

Жълти картони: Киелини, Гросо, Маркизио, Мело (Ювентус); Конти, Канини (Каляри)

Стадион: „Олимпико”, Торино

Рюдигер хвали Ямал

Младата звезда на Барселона получи похвали от защитника на големия съперник Реал

Защитник на Селта пред дебют за Испания

Селекционерът на Испания Луис де ла Фуенте повика един дебютант в състава си

Мусиала отпадна от състава на Германия, дебютант го замества

Полузащитникът на Байерн Мюнхен Джамал Мусиала ще пропусне предстоящите мачове на Германия от Лигата на нациите

Ювентус гласи сензационен трансфер

Испанският защитник Серхио Рамос може да стане играч на италианския Ювентус

Легенда на Черно море: Може да уволним Загорчич

Легендата на Черно море Георги Кондов е убеден, че неговият любим клуб ще зарадва своите фенове и днес срещу Славия

Тухел е фаворит за нов треньор на Манчестър Юнайтед

Бившият треньор на Байерн Мюнхен Томас Тухел е водещ кандидат за мястото на мениджъра на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг

Ас на Дортмунд аут за месец

Нападателят на Борусия Дортмунд Карим Адейеми ще бъде извън терените 3-4 седмици заради контузия

Тен Хаг: Можем да играем по-добре в защита

Манчестър Юнайтед може да играе много по-добре в защита и трябва да започне да го прави