3. Ювентус с късен успех в дербито на Торино, Аталанта се срина срещу Удине (ВИДЕО)

Гонсало Игуаин отново носи на гърба си "старата госпожа"

Ювентус спечели дербито на Торино в Серия А, след като надделя над едноименния си градски съперник с 3:1. Гол на Андреа Белоти в началото на срещата не се оказа достатъчен, след като Гонсало Игуаин на два пъти и Миралем Пянич донесоха три гола и точки за Юве.

Торино поведоха първи, след като Андреа Белоти засече центриране отдясно в 16-та минута и взриви Олимпийския стадион.

Само седем минути по-късно обаче звездата на Юве Гонсало Игуаин получи топката пред наказателното поле след бърза атака, минала през Куадрадо и Манджукич. Аржентинецът напредна в пеналта и преодоля без проблеми Джо Харт.

Развръзката дойде чак в 82-та минута, когато отново Игуаин бе герой за своите. Киелини прати далечен пас към него, Пипита се обърна и с мощен шут от въздуха не остави шансове на Харт, пращайки топката в долния ляв ъгъл.

Във втората минута на продължението пък друго от новите попълнения на бианконерите Миралем Пянич оформи крайното 3:1. Дибала проби страхотно отдясно, подаде на Игуаин, който не успя да преодолее стража на Торино, топката отново се върна в Дибала, който подаде на Пянич, а босненецът не сгреши.

В Бергамо сензацията на Калчото през този сезон Аталанта изненадващо загуби от Удинезе с 1:3 и остана на шесто място. Дуван Запата даде аванс на гостите точно преди почивката, а в 47-та Къртчи бързо върна равенството. В 72-та минута обаче Секо Фофана отново върна аванса на гостите, а в 87-та Сирил Теро сложи точка на спора с трети гол. Така "зебрите" се изкачиха до 14-то място в класирането.

Ивайло Чочев игра 81 минути при загубата на Палермо срещу Киево с 0:2. Поредното поражение на розовите задълбочи още повече кризата в тима, който остава на последната позиция в таблицата с едва 6 точки от 16 срещи. Головете за "летящите магарета" бяха дело на Валтер Бирса в 16-та и Серджо Пелисиер в 49-та минута.