3. Ювентус изпрати Алегри със загуба (ВИДЕО)

Ювентус изпрати Алегри със загуба (ВИДЕО)

Шампионите не спечелиха нито един от последните си пет мача

Сампдория победи с 2:0 шампиона Ювентус в мач от последния кръг на Серия "А", игран на стадион "Луиджи Ферарис".

Грегоар Дефрел изведе домакините напред в 84-ата минута, в продължението Джанлука Капрари оформи крайния резултат. Така Юве изпрати треньора си Макс Алегри със загуба и завърши сезона в серия от пет срещи без победа.

Днешният сблъсък беше без значение и за домакините, които финишираха кампанията на 9-то място. Последен мач за Самп изигра 35-годишния Фабио Куалярела.

Четвърт час след началото на мача хубава атака гостите завърши с изстрел на Родриго Бентанкур, който беше блокиран. След последвалия корнер, Пауло Дибала стреля, но Рафаел Кабрал спаси. В 32-ата минута Фабио Куалярела опита удар със странична ножица, но в аут. Първото полувреме завърши с неточен шут на Гастон Рамирес.

След почивката шампионите продължиха да доминират и воле на Дибала мина встрани от целта. Самп отговори с удар от дистанция на Гастон. В 59-ата минута Макс Алегри извърши принудителна смяна. Емре Джан получи контузия в глезена и беше заменен от дебютанта Маноло Портанова.

Домакините отправиха първия си точен шут чак в 76-ата минута. Куалярела стреля, но не затрудни вратаря. Десет минути преди края Кийн беше изведен сам срещу Рафаел и вкара. След намесата на ВАР обаче голът беше отменен заради засада.

Така се стигна до 84-ата минута, когато Дефрел откри резултата. Нападателят получи пас в наказателното поле, финтира Бонучи и прониза Пинсолио за 1:0! В продължението Джанлука Капрари от фаул оформи крайния резултат.