3. Ювентус издържа и спечели първата битка срещу Реал (Мадрид) в Шампионската лига (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Старата госпожа” се наложи с 2:1, Кристиано Роналдо задмина Лео Меси по голове в турнира

Ювентус издържа на натиска на Реал (Мадрид) и спечели с 2:1 първия полуфинал в Шампионската лига. Двубоят се проведе на препълнения „Ювентус Стейдиъм” като привържениците на домакините се постараха атмосферата да бъде невероятна. Това бе 50-ата домакинска победа за Юве в най-престижната европейска клубна надпревара.

Успехът на "Ювентус Стейдиъм" идва 12 години след последната среща на двата тима в тази фаза на надпреварата. Тогава Ювентус победи с 3:1 и заличи пасива от 1:2 в първата среща в Мадрид, с което се класира на финала.

Интересен факт е, че "кралския" клуб е бил елиминиран от полуфиналите в европейските клубни турнири, след като е загубил първия двубой с този резултат - 1:2. Това се е случвало от Аякс през 1973 г. и от Байерн (Мюнхен) през 2012 г.

Точни за отбора на старши треньора Масимилиано Алегри бяха Алваро Мората и Карлос Тевес от дузпа. За „белия балет” голмайстор стана голямата звезда на тима Кристиано Роналдо. Това бе негов гол номер 76  в турнира, изпреварвайки Лионел Меси, който има 75. Барселона посреща в сряда вечерта Байерн (Мюнхен) на „Камп Ноу”.

Двубоят-реванш е на 13-и май на стадион „Сантяго Бернабеу”.

Двата отбора изиграха добър мач, като през по-голямата част от времето Реал владееше повече топката и създаде повече опасности, докато Юве разчиташе предимно на контраатаки,  дебнейки за грешки на противника.

„Старата госпожа” започна с видимо самочувствие двубоя и с агресия. В 1-ата минута Артуро Видал бе изведен много добре в наказателното поле, но не успя да играе навреме с топката и Касияс се намеси навреме. Чилийският национал падна в наказателното поле и да опита късмета си за дузпа, но съдията Мартин Аткинсън очаквано остана безмълвен. Малко след това Мората отправи силен удар по земя, насочен в долния десен ъгъл, но вратарят улови.

Резултатът бе открит в 9-ата минута след добра и бърза атака. Карлос Тевес шутира силно от границата на наказателното поле, ударът затрудни Касияс, който не успя да отрази по най-добрия начин, Алваро Мората бе на правилното място и добави топката от около метър. Гостите имаха претенции за засада, но неоснователни. Така Мората стана седмият бивш футболист на Реал, който бележи във вратата на „белия балет” във Шампионската лига.

В 12-ата минута Тони Кроос отправи страховит бомбен удар от дистанция, но Буфон показа класата си и изби в корнер след плонж.

Постепенно отборът на Реал вдигна оборотите. Роналдо отправи опасен удар по земя в 23-ата минута след като бе изведен по великолепен начин зад отбраната на Юве. Топката обаче премина покрай лявата греда.

Именно той попадна в прегръдките на своите съотборници в 27-аата минута. Хамес Родригес центрира към Роналдо в наказателното поле, който бе оставен напълно непокрит от защитниците и той с глава от близо не остави шансове на Буфон. Това е гол номер 54 за Роналдо през този сезон във всички надпревари и девето попадение в полуфиналите в Шампионската лига.

В 41-ата минута Хамес Родригес нацели горната греда след удар с глава от близко разстояние. „Белия балет” проведе много добра атака, Иско центрира в наказателното поле, където колумбиецът успя да играе в глава. Марсело направи опит за добавка, но прати топката на сантиметри от горната греда.

Гостите от Мадрид започнаха атакуващо второто полувреме, но публиката на „Ювентус Стейдиъм” имаше нов повод да ликува в началните минути на частта. В 56-ата минута след кинжална контраатака, Тевес бе спънат от Карвахал в наказателното поле и съдията без колебание посочи бялата точка. Футболистите на домакините поискаха от съдията да покаже червен картон на Карвахал, но Аткинсън не му показа никакъв. Такива получиха Видал заради реплики и Марсело. Аржентинецът застана зад топката и с мощен удар в центъра на вратата не остави абсолютно никакви шансове на Касияс. Това бе негов гол номер 7 с екипа на Ювентус в най-престижната европейска клубна надпревара.

В 64-ата минута невероятен пропуск на Роналдо. Влезлият като резерва Хавиер Ернандес пусна към португалецът в наказателното поле, но той не се размина на сантиметри с топката и не успя да засече от близко разстояние. След това голямата звезда се хвана невярващо за главата.

До края на срещата отборът на Реал направи всичко по силите си да стигне до равенството, но Юве хвърли доста сили в защита. Футболистите на Алегри не се бяха отказали от контрите си и дори можеше да стигнат до трети гол. В добавеното време пред Фернандо Йоренте  пропусна златна възможност – той засече центриране на Пирло от пряк свободен удар и отправи удар с глава, но Касияс се справи.