3. Ювентус и Наполи не излъчиха победител в сблъсъка си в Торино и завършиха сезона с равенство

Лацио срази Лече като гост, но въпреки това остана на петото място

В мач от последния кръг на сезона в италианската Серия А отборите на Ювентус и Наполи не успяха да излъчат победител в сблъсъка си и завършиха наравно 2:2. Играчите на Валтер Мадзари на два пъти повеждаха в резултата, но „старата госпожа” все пак успяваше да се върне. „Бианконерите” бяха тимът, който създаде повече положения, но сблъсъкът все пак завърши без победител и двата тима приключиха сезона си с равенство.

Домакините от Торино започнаха много активно и още преди да са изтекли първите 15 минути създадоха по няколко интересни ситуации пред Морган де Санктис. Още в самото начало Лука Тони можеше да се разпише, но ударът му от десетина метра не попадна в целта. Последваха нови пропуска пред вратата на гостите, които бяха направени от Дел Пиеро, Тони и Салихамиджич.

Наполи пък създаде първата си по-опасна възможност за реализиране на попадение в 17-ата минута, когато Кристиано Лукарели стреля с десния крак от границата на вратарското поле, но ударът му бе отразен от Джанлуиджи Буфон. Опитният страж на „старата госпожа” обаче нямаше как да се намеси в 22-ата минута, когато Хосе Ернесто Соса центрира към Кристиан Маджо, който от близко разстояние не сбърка и изведе тима си с гол напред.

До края на полувреме Ювентус се опита да достигне до равенството, но в мрежата на гостите така и не падна, като най-чистата възможност пред „бианконерите” в 32-ата минута, когато Алесандро Дел Пиеро нацели напречната греда с удар от около 20-ина метра.

През второто полувреме усилията на „старата госпожа” бяха възнаградени броени мигове след даването на съдийския сигнал за начало на вторите 45 минути. Домакините изпълниха корнер, а най-съобразителен се оказа Джорджо Киелини, който с десния крак от близко разстояние забоде кълбото зад Морган де Санктис за 1:1.

Последваха сериозни пропуски на Лука Тони и Алесандро Дел Пиеро, а в 70-ата минута Наполи реализира единствената си възможност за втората част. Кристиано Лукарели засече с глава топката след центриране от корнер на Езекиел Лавеци и заби кълбото в долния десен ъгъл на Буфон.

Юве търсеше усилено равенството до края на двубоя и то все пак бе факт, след като в 84-ата минута Алесандро Матри бе намерен от Алберто Акуилани в наказателното поле на съперника и с хубав удар направи резултата 2:2, както и завърши двубоя.

Така след равенството Ювентус завършва на седмата позиция и няма да участва в европейските турнири през следващия сезон. Наполи финишира на третото място с актив от 69 точки и ще бъде участник в Шампионската лига.

В друг мач от последния кръг Лацио, който до последно се бореше за четвъртата позиция, осигуряваща участие в Шампионската лига през следващия сезон, надви като гост с 4:2 Лече, но въпреки това завърши пети, причина за което бе равенството между Удинезе и шампиона Милан.

”Орлите” откриха чрез Томазо Роки в 6-ата минута, но малко след като изтече половин час игра Мануел Копола възстанови равенството. Лацио обаче бързо поведе с 2:1 след гол на Мауро Сарате в 35-ата минута. До почивката Лече отново успя да се върне в мача, което се случи благодарение на попадението на Игнасио Пиати.

В самото начало на второто полувреме стражът на домакините Масимилиано Бенаси получи директен червен картон, а Мауро Сарате реализира отсъдената в полза на Лацио дузпа. Крайното 2:4 оформи Джузепе Вивес в 62-ата минута.

Така Лацио завършва на петото място и ще играе в Лига Европа. Малко не достигна на „орлите” да се състезават в Шампионска лига, където догодина освен Милан, Интер и Наполи, ще се състезава и четвъртият Удинезе. Лече завършва сезона точно над чертата с изпадащите – на 17-ото място с 41 точки.

Галатасарай подчини Фенербахче в дербито (ВИДЕО)

Джим-Бом спечелиха с 3:1 турската класика

Бразилци вдъхновиха Реал за обрат до 4:1 (ВИДЕО)