3. Ювентус грабна дербито на Торино със спорен гол (ВИДЕО)

Ювентус грабна дербито на Торино със спорен гол (ВИДЕО)

Немаркирана засада позволи на Пол Погба да донесе успеха на шампионите

Италианският шампион Ювентус остана без загуба в градското дерби с Торино от 1995 година насам, след като спечели с минималното 1:0 гостуването си на „биковете” от шестия кръг на Серия „А”.

Наставникът на „бианконерите” Антонио Конте реши да съхрани силите на ветерана Андреа Пирло и го остави на резервната скамейка за срещата, имайки предвид предстоящото домакинство срещу Галатасарай в ШЛ през седмицата, но въпреки това неговите момчета взеха трите точки от „Олимпико”.

Липсата на италианския национал в средата на терена си пролича най-вече през първото полувреме, в което острите единоборства бяха много повече от добрите положения пред двата отбора.

„Старата госпожа” взе своето малко след почивка, когато френският халф Пол Погба откри головата си сметка през кампанията.

Юношата на Манчестър Юнайтед се разписа в 54-ата минута след хаос в наказателното поле на домакините, но повторенията ясно показаха, че при атаката за попадението нападателят Карлос Тевес бе в положение на засада.

Тя обаче остана немаркирана от страничния съдия и така Ювентус остана без загуба от началото на кампанията.

Шампионите се изравниха по точки с лидера Наполи, като и двата тима имат по 16 в своя актив, докато Торино остана с наполовина по-малко и отстъпи осмото място на Милан.

Каляри най-накрая победи в Серия А след 3:2 над Парма (ВИДЕО)