3. Юве завърши сезона с европейски рекорд (ВИДЕО)

Юве завърши сезона с европейски рекорд (ВИДЕО)

Тимът на Антонио Конте спечели всички свои домакинства в Серия А през сезона

Шампионът на Италия – Ювентус – завърши сезона в Серия А по подобаващ начин. „Старата госпожа” се наложи с категоричното 3:0 над Каляри на своя „Ювентус стейдиъм” и постигнаха европейски рекорд – тимът на Антонио Конте приключи първенството със 102 точки. Освен това „бяло-черните” спечелиха всички свои домакинства през целия сезон.

До този момент Бенфика беше достигал 101 през 1991 година, а Реал (Мадрид) и Барселона по 100.

Герои като за последно за Юве станаха Андреа Пирло, който вкара гол шедьовър от пряк свободен удар. Фернандо Йоренте и Клаудио Маркизио отбелязаха останалите. И трети попадения паднаха още през първото полувреме.

Стадионът се пръскаше по шевовете за шампионския мач, а привържениците изразиха благодарността си към Конте с огромен плакат с неговия лик, който гласеше: Антонио, не ни оставяй!"

През цялото време Ювентус диктуваше ситуацията на терена и нито за миг не даде повод за съмнение, че сезонът ще завърши с рекордна победа. В 9-ата минута Пирло изпълни пряк свободен удар и вкара изключително красив гол, като прати топката точно под горната греда - без никакви шансове за вратаря.

В 15-ата минута Фернандо Йоренте реализира своето 16-о попадения в Серия "А", като Цар лъв вече може да мисли изцяло за списъка на Висенте Дел Боске за световните финали в Бразилия. Пет минути преди почивката Клаудио Маркизио опъна мрежата за 3:0 с красив удар под гредата и така купонът в Торино потече с пълна сила.

Джанлуиджи Буфон показа защо е сред най-добрите вратари в света с блестящите си изяви при удари на Десена и Ибарбо. Той обра овациите на всички по трибуните, след като бе заменен малко след началото на второто полувреме. На негово място влезе резервата Робиньо. В 80-ата минута трибуните бяха на крака и за другата голяма звезда Пирло, който отстъпи мястото на крилото Симоне Пепе.

В последните минути на мача Конте сложи фланелка върху официалната си риза с надпис, посветен на "тези, които пишат история", и с №102 на гърба.