3. Юве засрами Манчестър Сити на "Етихад" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве засрами Манчестър Сити на "Етихад" (ВИДЕО+СНИМКИ)

Севиля с класика над Борусия М`Гладбах

Ювентус шокира Манчестър Сити на „Етихад”, побеждавайки „гражданите” с 2:1 в първия двубой на двата тима от група „D” от тазгодишното издание на  Шампионска лига. Сити поведе със спорен автогол на Киелини в 57-ата минута, но Юве успя да се съвземе и направи пълен обрат. Манджукич изравни в 70-ата минута след перфектен пас на Погба, а Алваро Мората донесе победата на гостите в 81-ата с гол бижу.

Още във 2-ата минута на двубоя „гражданите” бяха близо до попадение, но удар на Стърлинг бе спасен от Буфон, а Давид Силва се размина с топката и не успя да направи добавка.

Коларов изпълни отлично пряк свободен в средата на първата част, за щастие на Буфон топката премина встрани от вратата.

Малко преди края на полувремето Фернандиньо можеше да открие резултата, но ударът му не намери очертанията на вратата.

Сити вдигна оборотите през втората част и в 57-ата минута „гражданите” стигнаха до гол. При центриране от корнер Компани скочи за топката, при което натисна Киелини и защитникът блъснат от белгиеца прати с глава топката в собствената си мрежа. Последваха протести от страна на италианеца, но въпреки това нарушение не бе отсъдено.

Три минути по-късно Давид Силва изведе Стърлинг на стрелкова позиция, но Буфон излезе и успя да отбие удара на седмицата, след което отрази и добавката на Силва.

Стефано Стураро имаше златна възможност да възстанови равенството, но от точката за изпълнение на дузпа би слабо и Джо Харт спаси.

В 70-ата минута Пол Погба с пас като по конец намери Манджукич в малкия пеналт на домакините и хърватинът отклони точно във вратата Джо Харт за 1:1.

В 81-ата Алваро Мората смълча трибуните на „Етихад” с фантастичен удар от дъгата на наказателното поле, който не остави никакви шансове за стража на домакините.

Сити опита да се върне в мача, но стабилната отбрана на „бианконерите” бе добре подготвена и резултатът остана непроменен до последния съдийски сигнал. Така Ювентус записа първата си победа за сезона във всички турнири.

В другия двубой от групата Севиля записа убедителна победа с 3:0 над гостуващия Борусия М`Гладбах.

След нулево първо полувреме домакините стартираха втората част ударно и Гамейро откри резултата в 47-ата след точно изпълнение на дузпа. Три минути по-късно Гамейро имаше възможност да удвои отново от дузпа, но пропусна.

Банега също се разписа от дузпа в 66-ата, а крайният резултат бе оформен от Коноплянка в 84-ата минута, секудни след като влезе в игра на мястото на Антонио Рейес.

Така Севиля оглавява група „D” с три точки, следван от Ювентус също с толкова, но по-лоша голова разлика.

Милан докосва върха след класика за 5 минути (ВИДЕО)

„Росонерите“ не дадоха шанс на Лече – 3:0

Дортмунд се развихри за обрат от 0:2 до 4:2 (ВИДЕО)

На Острова: Сити ще се размине с тежките наказания

Сензационен обрат в делото срещу шампионите за 115 нарушения на финансовия феърплей

Мота: Офанзивната фаза не е един играч, а целият отбор

„Преживях толкова много хубави моменти в Дженоа"

Пеп за Родри: Претърпя операция, сезонът за него приключи