3. Юве загря за Севиля с лесна победа над слабак (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве загря за Севиля с лесна победа над слабак (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Бианконерите“ се разправиха с Пескара у дома, 16-годишен дебютира за тима от Торино

Отборът на Ювентус победи с 3:0 аутсайдера Пескара в среща от 13-ия кръг на италианската Серия „А“, играна в Торино.

Сами Кедира откри резултата в 35-ата минута, а Марио Манджукич удвои преднината на шампионите в 63-ата. Ернанес пък направи преднината на „бианконерите“ класическа в 69-ата.

Наставникът на Старата госпожа Масимилиано Алегри заложи на резервния страж Нето, давайки почивка на Джанлуиджи Буфон. Джорджо Киелини и Миралем Пянич също останаха на скамейката.

Домакините постигнаха успеха си, пазейки своите сили за сблъсъка със Севиля от група Н на Шампионската лига, който ще определи първенеца в класирането.

Въпреки това победата дойде лесно и по този начин Юве се откъсна на седем точки пред втория Рома, който има гостуване на Аталанта в неделя.

В 36-ата минута Манджукич намери Кедира с перфектно подаване и немският национал с прецизен удар с външен фалц откри резултата.

След почивката Игуаин можеше да удвои, но силният му изстрел в 52-ата минута срещна гредата.

Все пак в 63-ата минута Марио Манджукич направи резултата 2:0. Патрис Евра центрира отляво, след което топката бе отклонена с глава от Кедира, за да стигне до хърватския нападател, който не сбърка от близко разстоние.

В 69-ата минута дойде може би най-красивият момент в срещата, когато бразилският полузащитник Ернанес щеше да скъса мрежата с топовен изстрел от двайсетина метра, увеличайки преднината на своя тим.

В заключителните минути на мача дебют за домакините направи 16-годишният Мойс Кийн.

Гостите бяха близо до почетно попадение в заключителните минути, но Нето и бранителите пред него се справиха с опасността.

Така отборът на Ювентус продължава да бъде категоричен лидер в класирането с актив от 33 точки, докато Пескара е 18-та позиция с едва 7 пункта.