3. Юве усмири "биковете" и продължава да е господар на Торино (СНИМКИ+ВИДЕО)

Юве усмири "биковете" и продължава да е господар на Торино (СНИМКИ+ВИДЕО)

Бианконерите спечелиха, благодарение на дузпа през второто полувреме

Италианският шампион Ювентус спечели доста трудно гостуването си на Торино в градското дерби помежду им от 16-ия кръг на Серия А с 1:0 и продължава да е безгрешен на върха в Калчото.

Срещата на Олимпико ди Торино започна вихрено за гостите и в 8-та минута Роналдо стреля покрай вратата на Сиригу. Малко след това отново португалецът и Емре Джан пробваха удари от дистанция. В 21-та минута Валтер Мадзари беше принуден да направи смяна на вратарите, след като Салваторе Сиригу получи контузия и на негово място влезе Салвадор Ичазо.

След почивката Торино започна по-добре, но удари на Ицо и Белоти бяха спасени. Малко по-късно и Ансалди пробва изстрел, но Перин отново бе на мястото си. Така се стигна до 70-та минута, когато пробив на Бонучи принуди Симоне Дзадза да върне неразчетено към Ичазо, който бе изпреварен в наказателното поле от Манджукич и хърватинът бе съборен, при което Марко Гуида посочи бялата точка.

Кристиано Роналдо застана зад топката и стреля точно в долния десен ъгъл, макар Ичазо да беше на сантиметри да спаси удара му. Веднага след гола си португалецът влезе в лек сблъсък с вратаря на домакините и това донесе леко напрежение, но всичко се размина само с жълт картон за седмицата на Юве.

Само три мунити по-късно Манджукич вкара втори гол след изпълнение на пряк-свободен удар на Пянич, но попадението бе отменено след консултация с ВАР заради засада.

Така с новите три точки Ювентус вече има 46 точки на върха и е на 11 пред Наполи, който предстои да изиграе своя мач от кръга. Торино пък остава на шестото място с 22 точки.

Пеп: Арсенал се защитаваше много добре

Мениджърът на Сити разбира защо противникът е бавил времето

Медиите в Испания: Сезонът за Тер Стеген приключи!

Както е известно, вратарят се контузи срещу Виляреал

Лайпциг с грешна стъпка в Бундеслигата при визитата си на Санкт Паули (ВИДЕО)

Барса се отърси от загубата срещу Монако и размаза Виляреал (ВИДЕО)

Каталунците постигнаха гръмка победа с 5:1

Шок за Барса! Тер Стеген май се контузи тежко

Той бе изнесен на носилка

Рома разби Удинезе след уволнението на Де Роси (ВИДЕО)

Неговият наследник Иван Юрич тръгна отлично

Щутгарт разпиля Борусия Дортмунд с 5:1

Исторически срам за финалиста от Шампионска лига

КАКВО ДЕРБИ! Милан съкруши Интер с гол в 89-та минута! (ВИДЕО)

Матео Габия е големият герой за "росонерите"

Атлетик Билбао записа победа над Селта и продължава да трупа увереност в Ла Лига (ВИДЕО)

Баските победиха с 3:1