3. Юве с комфортна преднина над Фулъм преди реванша - 3:1

Юве с комфортна преднина над Фулъм преди реванша - 3:1

Момчетата на Дзакерони изиграха страхотно първо и изключително слабо второ полувреме

Отборът на Ювентус взе ценна преднина от 3:1 над Фулъм в първия мач на двата отбора от осминафиналите на турнира Лига Европа. "Старата госпожа" изигра отлични първи 45 минути, в които вкара и трите попадения, а през втората част момчетата на Дзакерони се прибраха и убиха темпото в мача. Фулъм от своя страна даде максимума от себе си, но се видя, че футболистите на Рой Ходжсън нямат нужния опит и класа, за да се преборят с отбор от класата на Юве. Все пак те вкараха почетен гол в Торино и запазиха минимални шансове преди реванша на "Крейвън Котидж" след седмица.

Домакините от Ювентус започнаха по-силно срещата, а първото по-опасно положение дойде в 8-ата минута, когато хубав удар с глава на Трезеге бе спасен от Марк Шварцер. При последвалия корнер обаче "Старата госпожа" успя да поведе в резултата. Никола Легроталие засече с глава центрирането на Диего и от няколко метра заби топката в мрежата на Фулъм за 1:0.

Следващата опасност дойде в 24-ата минута и отново бе пред вратата на гостите. Давид Трезеге взе топката пред наказателното поле и опита мощен удар с левия крак, който профуча на около педя над напречната греда. В следващата си атака обаче Юве успя да стигне до нов гол. Джонатан Дзебина направи хубав пробив отдясно и стреля силно с десния крак, а топката срещна дясната греда и след това влезе в мрежата на безпомощния Шварцер за 2:0.

Фулъм обаче не се предаде и в 36-ата минута гостите успяха да намалят резултата. След центриране от фаул топката попадна в краката на Етуху, който моментално стреля с десния крак, последва рикошет в крак на бранител на Ювентус и коженото кълбо влетя неспасяемо в мрежата на Манингер.

В 40-ата минута пък австрийският страж на "бианконерите" спаси своя тим от сигурен изравнителен гол, след като парира удар с глава от близо на Хангеланд. Последваха нови два удара за Фулъм, дело на Замора и Гера, но и двата попаднаха право в ръцете на Манингер.

В самия край на полувремето пък Шварцер отрази удар от воле на Гросо и топката отново излезе в ъглов удар. При неговото изпълнение Трезеге стреля от воле с десния крак, топката срещна гредата, но след това се върна при французина, който с едно докосване я прати майсторски в мрежата на гостите за 3:1, като при този резултат завърши и първата част.

След почивката двата отбора бяха много далеч от качеството, което предложиха през първото полувреме. Юве се поприбра в своята половина и позволи на Фулъм да задържа повече топката. Гостите обаче не успяха да се възползват от лекото си предимство през втората част и почти не затрудняваха защитата пред Манингер. Домакините бяха тези, които първи стигнаха до опасно положение, но този път ударът с глава на Легроталие премина над вратата на Шварцер.

Първият точен удар пък дойде едва в 89-ата минута, когато Диего пробва шут с десния крак от дъгата на наказателното поле, но Шварцер спаси. При последвалия ъглов удар пък Якуинта стреля с глава, но твърде неточно. До края на мача не се случи нищо по-интересно и резултатът остана непроменен, а Юве взе ценен аванс от 3:1 преди реванша на "Крейвън Котидж" след седмица.

Ювентус - Фулъм 3:1
1:0 Легроталие 9'
2:0 Дзебина 25'
2:1 Етуху 36'
3:1 Трезеге 45+3'

Ювентус: Манингер, Дзебина, Канаваро, Легроталие, Гросо, Кандрева, Поулсен (Сисоко 76'), Маркизио, Салихамиджич (Каморанези 46'), Диего, Трезеге (Якуинта 62')

Старши треньор: Алберто Дзакерони

Фулъм: Шварцер, Беърд, Хангеланд, Хюз, Кончески, Гера, Етуху, Грийнинг, Дейвис (Демпси 61'), Дъф, Замора

Старши треньор: Рой Ходжсън

Жълти картони: Легроталие (Ювентус), Грийнинг (Фулъм)

Тотнъм остана без Хюн Мин Сон

Капитанът на Тотнъм пропуска гостуването на Брайтън, както и мачовете на националния отбор