3. Юве не пожали и Интер (ВИДЕО+СНИМКИ)

Юве не пожали и Интер (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Старата госпожа” записа успех с 3:1 в "Дерби д'Италия"

Ювентус отново се върна на победния път, след като в предишния кръг стъпи накриво и завърши 1:1 като гост на Лацио. „Старата госпожа” даде сериозна заявка за титлата, побеждавайки с 3:1 Интер у дома, като така тимът на Антонио Конте се откъсва на цели осем точки пред втория Рома.

Двубоят започна прекрасно за домакините и още в 16-ата минута Стефан Лихтщайнер откри. Джорджо Киелини и Артуро Видал направиха 3:0, а Роландо отбеляза почетното попадение за „нерадзурите”. Гостите имаха и възможности за изравняване, но пропуски направиха Паласио и Роландо.

Домакините започнаха ударно и още в третата минута Карлос Тевес на два пъти пропусна сам срещу Ханданович. Словенецът обаче се справи блестящо и парира и двата удара на нападателя.

В 16-ата минута голът за „старата госпожа” все пак падна. Отбраната на Интер така и не намери решение за дългите извеждащи подавания и при едно такова Лихтщайнер отбеляза. Андреа Пирло изведе бранителя с прекрасен пас, който швейцарецът завърши с плонж и с глава намери далечния ъгъл на Ханданович.

Още 16 минути по-късно ново центриране на Пирло можеше да завърши с гол, но ударът на Бонучи с глава бе блокиран. Пет минути преди края Интер пропусна най-чистото си положение през първата част. Паласио получи топката отдясно, но стреля разочароващо над вратата.

В началото на втората част „бианконерите” нанесоха своя удар. В 47-ата минута след нова грешка в отбраната на Интер Киелини направи 2:0. След центриране от корнер, бранителите в синьо-черно не успяха да изчистят топката, от което се възползва бранителят на домакините.

Девет минути по-късно ново неразбирателство в наказателното поле на гостите доведе до нов гол във вратата на Ханданович. Йоренте пое топката в пеналта, пусна я към Погба, който стреля. Стражът на Интер блокира удара му с крак, Видал стигна първи до рикоширалата топка и отблизо не остави шансове на словенеца.

В 72-рата минута падна и почетното попадение за Интер. След центриране от корнер този път в отбраната на домакините настъпи паника. Роландо стреля по диагонала, Сторари трудно виждаше през купа от играчи и не успя да реагира.

„Нерадзурите” наложиха волята си в края на двубоя и четири минути преди края на двубоя Паласио направи втори фрапантен пропуск. Аржентинецът от четири-пет метра с глава не успя да намери очертанията на вратата и отново прати топката в аут.

Малко по-късно Роландо за малко не отбеляза втория си гол в мача, но тоз път ударът му попадна в ръцете на Сторари.

Това бе пети пореден мач за тима на Интер без победа в Серия „А”, като отборът вече се намира на шестата позиция с 33 точки. Ювентус вече има цели 59, на девет пред втория Рома.